BAĞIMSIZ KİTAPÇINIZI DESTEKLEMENİN TAM ZAMANI!

Kitap alın. Listenizdeki kitapların siparişini verin. Hep duyduğunuz, bir türlü alıp başlayamadığınız o kitabı almak için daha doğru bir gün olamaz.

Evet, sosyal mesafelenme her zamankinden daha da önemli, evet zorunlu olmadıkça evden çıkmamalıyız ve evet kritik günlerden geçiyoruz.

Belli ki korona günleri yakın zamanda bitmeyecek ve görünen o ki bunlar iyi günlerimiz.

TİMAŞ
TİMAŞ

Bu süreci hasarsız, zararsız atlatan olmayacak… Bağımsız kitapçılar başta olmak üzere.

Peki bu günlerde bağımsız kitapçıları desteklemek için ne yapabiliriz? Mahalle kitapçımızla nasıl dayanışabiliriz? Birkaç önerimiz var.

KİTAP ALIN

Basit ama bu kadar. Kitap alın. Listenizdeki kitapların siparişini verin. Hep duyduğunuz, bir türlü alıp başlayamadığınız o kitabı almak için daha doğru bir gün olamaz. Sosyal medyadan kitapçınıza yazın, telefon edin, mail atın. Size istediğiniz kitabı kargolayacaklar. Dahası size, okuma alışkanlıklarınıza, sevdiğiniz tarz ve türlere göre özel önerilerini de alabilir, henüz tanışmadığınız bir yazarla kitapçınız vesilesiyle tanışabilirsiniz!

KİTAP ÖNERİN

Az sayıda takipçiniz olabilir ya da sosyal medyayı paylaşım yapmaktan ziyade daha çok yazılanları okumak için kullanıyor olabilirsiniz. Önemli değil, tuhaf günlerden geçiyoruz, sosyal medyayı alışkanlıklarınızın dışında kullanmanızda da bir sakınca yok. Kitap önerin, en sevdiğiniz romanı, son okuduğunuz dergiyi, en sevdiğiniz şairin dizelerini paylaşın. Paylaşımın sonuna da sevdiğiniz kitapçınızın hesabını ekleyin.

HER ŞEYİ STOKLARKEN KİTABI ISKALAMAYIN

Para harcamaktan korkuyoruz, mevcut durumumuzu idare etmekte, önümüzü görmekte zorlanıyoruz. Bir yandan da olası felaket senaryolarını düşünerek temel ihtiyaçların (ve aslında ihtiyaç dışı birçok şeyin) stoğunu yapmaya başladık. Mevcut durumunuz uygunsa ve dayanışmaya katılacak durumdaysanız, kitapçınızdan kitap siparişi verin, örneğin henüz çıkmamış ama çıkacağı haberini okuduğunuz yazarın kitabını şimdiden ayırtın ve ödemesini yapın. Hediye etmeyi sevdiğiniz favori kitabınızdan birkaç kopyayı şimdiden alıp bir kenara koymak mahalle kitapçınıza vereceğiniz önemli bir destek olacak.

KİTAPÇILARIN SOSYAL MEDYA HESAPLARIYLA ETKİLEŞİME GİRİN

Kitapçınızın paylaşımlarını dolaşıma sokun, yorum yazın, katkıda bulunun. Daha çok okura ulaşmaları için onlara destek olun. Kitapçınızın bilgilerini whatsapp gruplarınızdan paylaşın.

BAĞIMSIZ KİTABEVLERİ RAPORUNU GÖRDÜNÜZ MÜ?

OKUYAY Projesi kapsamında hazırlanan, 12 ilde 40 kitapçı ile yapılan birebir söyleşiler sonucu ortaya çıkan rapor ülkemiz bağımsız kitabevleri ile ilgili önemli bilgiler içeriyor ve kamuya açık. İncelemek için http://okuyayplatformu.com/wp-content/uploads/2019/12/Bağımsız-Kitabevi-Raporu.pdf

BAĞIMSIZ KİTAPÇILARI DAHA YAKINDAN TANIMAK İÇİN…

Sitemizde iki yılı aşkın bir süredir çeşitli şehirlerdeki kıymetli bağımsız kitapçılara kulak veriyoruz, Okurunu Yaratanlar, Okuruyla Yaşayanlar başlığıyla söyleşiler yayınlıyoruz. Dergimizden ve sitemizden bağımsız kitapçı söyleşilerimize ulaşın! Ve son bir not, bu habere Yerdeniz Kitapçısı’nın ilham veren sahibesi Nuray Önoğlu’nun eli değdi, hemen şimdi bağımsız kitapçı takibine @yerdenizkitapci ve @NurayOnoglu ile başlayın!

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İnsan ve Hayvan Arasındaki Dostluk Üzerine Klasikleşmiş Bir Hikâye

Read Next

Fargo’nun 4.Sezonu Ertelendi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram