KitapEki
    ‘Barbar Conan’, Netflix Tarafından Diziye Uyarlanıyor • Kitap Eki
 
TUDEM
 
DESTEK

‘Barbar Conan’, Netflix Tarafından Diziye Uyarlanıyor

Daha önce sinemada Arnold Schwarzenegger ve Jason Momoa’nın hayat verdiği “Conan the Barbarian” (Barbar Conan), bu kez Netflix tarafından hazırlanan bir diziyle ekrana taşınacak.

FilmLoverss’ın Collider’dan aktardığı habere göre, Andrzej Sapkowski‘nin aynı adlı video oyunu serisine de kaynaklık eden roman serisinden uyarlanan “The Witcher” dizisi, geçtiğimiz yıl ilk sezonuyla izleyici karşısına çıktı ve kısa sürede Netflix‘in en çok izlenen dizilerinden biri hâline geldi. “The Witcher”ın yakaladığı bu büyük başarının ardından zaman kaybetmeden hem ikinci sezon, hem de bir spin-off dizisi için hazırlıklara başlayan Netflix, “The Witcher” ile benzer sularda yüzen bir diziye daha imza atmaya hazırlanıyor.

Robert E. Howard’ın yarattığı ikonik Conan karakterinin haklarını elinde bulunduran Conan Properties International ile anlaşan Netflix, “Barbar Conan” dizisi için hazırlıklara başladı. Dizinin senaryosunu kaleme alacak bir senarist ve prodüksiyona öncülük edecek bir dizi sorumlusu için arayışa başlandı. Ancak şu an için diziyi kimlerin hayata geçireceği belirsizliğini koruyor.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

1932 yılında Robert E. Howard tarafından yaratılan Conan, bugüne kadar kısa hikâyeler, romanlar, dergiler, çizgi romanlar, filmler, video oyunlar gibi pek çok farklı medyumda kendisine yer buldu ve yıllar içinde ikonik bir karakter hâline geldi. 1982 yapımı “Barbar Conan” ve 1984 yapımı “Conan the Destroyer” (Savaşçı Conan) filmlerinde Arnold Schwarzenegger‘in hayat verdiği karakter, son olarak 2011 yılında Jason Momoa‘nın başrolde yer aldığı “Conan” filmiyle beyazperdede boy gösterdi.

Karakter aynı zamanda 1997-1998 yıllarında yayınlanan bir diziye de konu oldu. Ancak “Conan the Adventurer” adını taşıyan bu dizi, 1980’lerin düşük kaliteli filmlerini bile aratacak yapısıyla pek de uzun soluklu olmadı ve 22 bölümlük bir sezonun ardından ekrandaki yolculuğunu tamamladı.

“The Witcher” gibi büyük bütçeli bir dizi olacağı tahmin edilen “Barbar Conan”da ikonik karaktere kimin hayat vereceği merak konusu.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Hızlı ve Öfkeli 9’un Gösterimine İkinci Erteleme

Read Next

AC/DC Geri Döndü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *