Barış Akpolat, Ezhel’i Konu Aldı: “Kazıdım Tırnaklarla”

Gazeteci, radyo programcısı ve müzik yazarı Barış Akpolat’ın Ezhel mahlasıyla tanınan rap müzisyen Ömer Sercan İpekçioğlu’nun hayatını anlattığı “Ezhel – Kazıdım Tırnaklarla” adlı kitabı, Karakarga Yayınları etiketiyle okura sunuldu.

“Rap, sanatımı kullanarak zorluklara direnmemi sağladı.” 

Ezhel, The New York Times röportajı

TİMAŞ
TİMAŞ

Barış Akpolat’ın kaleme aldığı, Tolga Akyıldız’ın editörlüğünü yaptığı kitabın kapak tasarımı, Akpolat’ın eşi Gizem Sedef Akpolat imzasını taşıyor. Kitabın ön kapak fotoğrafını Emil Levy, arka kapak fotoğrafını ise Leo Xandre çekti.

“Ankaralıların ‘Ais Ezhel’ olarak tanıdığı, 2017’de ‘Müptezhel’ albümüyle adını hızla tüm ülkeye duyuran; New York Times’ın ‘Avrupa’nın takip edilesi 15 sanatçısı’ listesinde yer alan Ezhel, serüvenini müzik yazarı Barış Akpolat’a anlatıyor. Zorlu geçen çocukluğundan ilk sahne deneyimine, KaraKızıl taraftar grubundan anarşist harekete, rap camiasından aile hayatına kadar her şeyi açıkça anlatıyor. ‘Kazıdım Tırnaklarla, Ezhel’i yakından tanımak isteyen sevenleri ve henüz önyargılarını yıkamamış müzikseverler için keyifli ve samimi bir kitap.(Tanıtım Bülteninden)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İş Sanat Kültür Merkezi’nde Caz Akşamı

Read Next

Gülten Akın İzmir’de Anılıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram