‘Barış Ormanı’ İlçelerde Oynayacak

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nun (CRR) yapımını üstlendiği Evrim Demirel’in Nazlı Zeynep Ergüven’in librettosu üzerine bestelediği ve de ilk gösterimini 16 Şubat’ta yapan çocuklar için opera “Barış Ormanı” önceki gün de çocuklarla buluştu.

Barış Meydan’ın sahneye koyduğu, Tayfun Çebi’ nin dekorunu yaptığı opera, çevre ve doğanın korunmasına yönelik farkındalık yaratıyor. Sevgi üzerinden doğa ve insan ilişkisini canlandıran opera, çarpık sanayileşmenin olumsuz sonuçlarını eğlendirirken düşündürüyor, sadece minikleri değil onları temsile getiren büyükleri de.

“Barış Ormanı”nda Ulaş Saka, Erdem Sakarya (Aslan), Fevzi Çankaya (Bay Para), Elif Açıkgöz, Zilan Küçükbalaban (Süslü), Merve Çakar, Merve Tokat (Ponpon), Buğra Uğur, Kazım M. Ayasbeyoğlu (Karga), Serap Bilgin, Nazlı Akbulut (Çocuk) ve Dorukhan Öner, Mutluhan Kasap (Samsar) rol alıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Pablo Guardado’nun koreografisiyle dans eden oyunculara Funda Çebi’nin hazırladığı kostümler içinde Sena Kelahmet, Maya Muz (piyano), Oya Çeki (keman), Bekir Yağmur (klarinet) ve Sertaç Çiğdem’den (kontrabas) oluşan müzik topluluğu oyun boyunca eşlik ediyor.

Konservatuvar öğretim üyesi olan besteci, caz piyanisti Demirel, “Eserde özellikle öğrencilerim olan sanatçı adaylarına yer verdim. Hem sahne deneyimi kazanacaklar hem de onlar miniklerin en çok yakınlık duyduğu kuşağı temsil ediyorlar” diyerek miniklerin merakla izlediği operanın interaktif boyutunu açıkladı.

İlçeleri de dolaşacak olan “Barış Ormanı” 8 Mart Pazar günü 13.00’te CRR’de ikinci temsilini verecek.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Roald Dahl’dan Yaşama, Savaşa ve Ölüme Dair: “Anlaşıldı, Tamam”

Read Next

31. Ankara Uluslarası Film Festivali Onur Ödülleri’nin Sahipleri Belli Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram