Başar Başarır’dan Yeni Roman: “Dolunay İki Gece Sürer”

Yunus Nadi Roman Ödüllü yazar Başar Başarır’ın okurlarını 2001 yılının şenlikli günlerine geri götürdüğü yeni romanı Dolunay İki Gece Sürer, Can Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Başarır, yaşanan beklenmedik bazı aksaklıkların büyük fırsatlara, hüsranların diri umutlara, zıtlıkların muhabbete, her türlü çılgınlığın da hayırlara vesile olduğu, tabiri caizse “ters köşe”lerle dolu muzip, hınzır, capcanlı bir roman sunuyor okuruna.

​Geleceğin mühendisi başarılı öğrenci Gamze ile köy enstitüsü mezunu babası emekli öğretmen İhsan Sami Bey’in arasında uzanmakta olan fay hattı, Gamze’nin annesi Feriha Hanım’ın vefatından beri hayli aktiftir. Gamze’nin üniversitede tanıştığı misafir öğrenci Stavros’la muhabbeti ilerletmesiyle baba-kız çatışması iyice şiddetlenir. Zira kabına sığmaz Gamze Yunan sevgilisinin kollarına, Girit’in koylarına kaçacak, İhsan Sami Bey’in neşrettiği gayri resmi milli mücadele tarihinin gölgesindeki bu cesur girişim kaçınılmaz olarak umutla dehşet arasında gidip gelen heyecan dolu bir maceraya evrilecektir. Ne İhsan Sami Bey’in pes etmeye niyeti vardır ne de aşkın, tutkuların ve tarihin dip akıntılarının öngörülebilir bir seyri…

TİMAŞ
TİMAŞ
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Kristen Stewart’ın başrol oynadığı Prenses Diana filmi ‘Spencer’, 12 Kasım’da vizyonda

Read Next

Asuman Portakal’dan ”Picasso’nun Gözleri’

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram