TUDEM
 
DESTEK

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali İptal Edildi

Faba Kahve

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nden yapılan açıklamada, “Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalar ve vaka sayılarında düşüşün yerini artışa bırakması endişelerimizi artırdı. Başka Sinema Ayvalık Festivali’nin üçüncüsünü seyircilerimizin sağlığını düşünerek yapmamaya karar verdik” denildi.

Türkiye’nin önemli film festivallerinden Başka Sinema Ayvalık Film Festivali, yaptığı açıklama ile bu yıl herhangi bir organizasyona imza atmayacaklarını duyurdu.

Festivalden yapılan açıklamada şöyle denildi:

 
KitapEki
KitapEki

‘Endişelerimiz Arttı’

Pandemi nedeniyle tüm dünyanın zor zamanlar geçirdiği bu dönemde aslında uzun süredir Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nin üçüncüsünü nasıl gerçekleştirebileceğimiz üzerine kafa yoruyorduk. Festival tarihlerini erkene alarak açık havada düzenlemek makul bir alternatif gibi görünse de özellikle son dönemde Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalar ve yaka sayılarında düşüşün yerini artışa bırakması endişelerimizi arttırdı.

‘Dönecek Olmak Teselli Ediyor’

İki yıl gibi kısa bir sürede Türkiye’nin önde gelen festivalleri arasında adı anılmaya başlayan Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nin üçüncüsünü seyircilerimizin sağlığını düşünerek yapmamaya karar verdik. Bu kararı çok düşünerek ve üzülerek vermiş de olsak gelecek yıl güçlü bir program, değerli konuklar ve öğrenci atölyelerimizle geri dönecek olmak bizi biraz olsun teselli ediyor. Hepinize sinemayla dolu, sağlıklı günler diliyoruz.”

Kitap Eki Dergisi

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Friends’in Özel Bölümü Bir Kez Daha Ertelendi

Read Next

Muzip ve Absürd bir Yol Romanı: Ve Diğer Kutsal Şeyler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *