Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları 30 Eylül’de Sinemalarda

Usta yönetmen Tim Burton’ın yönetmenliğini üstlendiği Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları filminin fragmanını izlemeyenler için Türkçe altyazılı olarak paylaşıyoruz.

Kadrosunda Eva Green, Asa Butterfield, Ella Purnell, Chris O’Dowd, Allison Janney, Terence Stamp, Kim Dickens, Rupert Everett, Judi Dench ve Samuel L. Jackson gibi birbirinden güçlü isimleri barındıran film Ransom Riggs’in Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları adlı kitabından uyarlandı. Kitap, Avustralya’da gözlerden uzak bir yetimhanede Bayan Peregrine’in gözetiminde dış dünyadan kopuk  bir halde bir arada yaşayan özel yetenekli, tuhaf çocukları konu alıyor. Çocuklar için özel yetimhanenin müdüreliği de Eva Green’e düşüyor. Uçabilen, kayaları yerinden oynatabilen ya da görünmez olan bu çocuklar güçleriyle baş etmeyi öğreniyor. Yaklaşan bir tehlike yetimhaneyi tehdit edince Asa Butterfield tarafından canlandırılan Jake yetimhaneyi koruyabilecek tek kişi olduğunu öğreniyor.

Ransom Riggs’in Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları adlı kitabı İthaki Yayınları etiketiyle yayınlanmıştı. Fantastik öğelere sahip olan kitap okurlar tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. Kitabı severek okuyan okurların Tim Burton’un yönetmenliğini üstlendiği filmi heyecanla beklediği de bir gerçek.

20th Century Fox yapımı filmin ülkemizde 30 Eylül 2016‘da vizyona gireceğini duyuruldu.

Filmin fragmanı

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Ateist Bir İlahiyatçı Niye Olmasın?

Read Next

Dünya’da 2016 yılının en çok kazanan yazarları kimler?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram