Berk ve Çıp Çıp Dedektif Oldu

Yazar Kaan Elbingil, Berk ve Çıp Çıp Dedektif Oldu isimli kitapta, köpekle kurulan dostluğu, komik bir dedektiflik merakıyla birleştiriyor.

Berk Mucit Oldu ve Berk Operacı Oldu adlı kitaplarıyla büyük ilgi çeken opera sanatçısı, yazar Kaan Elbingil, Berk’in son macerasında, köpekle kurulan dostluğu, komik bir dedektiflik merakıyla birleştiriyor. Ailelerin ve çocukların birlikte keyifle, eğlenceli vakit geçirerek okuyabileceği, sürprizlerle dolu yeni öyküde, Berk gülmecenin dozunu artırıyor! Mahalledeki hırsızı yakalamaya merak salan Berk’in yeni serüveni de, ilk iki kitaptan bağımsız okunabiliyor. Önyargılar, dayanışma, arkadaşlık ve aldanma gibi kavramları mizahla dokuyan öykü, sanatçı Merve Atılgan’ın etkileyici desenleriyle çokrenkli bir hayal dünyası sunuyor.

Berk’in yeni hedefi dedektif olmaktır. Dünyanın en önemli işi budur ona göre! Ailenin yeni üyesi Çıp Çıp köpek de ortağı olacaktır. İkili, mahalle kasabından okula, her yerde suç ve suçlu aramaya başlar. Ancak orda burda çalınan eşyalardan anlaşıldığı üzere zaten ortada bir hırsız vardır. Mahalleli Çıp Çıp’ı suçlu ilan edince işler karışır. Berk, ortağını temize çıkarabilecek midir?..

TİMAŞ
TİMAŞ

Kaan Elbingil Kimdir?

Rize’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı’nda başladığı şan eğitimini, 1994’te Bilkent Üniversitesi Müzik Fakültesi Şan Bölümü’nde tamamladı. Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin ardından İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde koro sanatçısı olarak görev aldı. Radyo programları hazırlayıp sunan Kaan Elbingil, şimdilerde İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde görevli. Pozitif köpek eğitmeni de olan sanatçının “Dedektif Köpek Cash” adlı çocuk müzikali, 2016 sezonunda İstanbul Şehir Tiyatroları’nda gösterime girdi. Elbingil, ilk resimli çocuk öyküsü Berk Mucit Oldu’yla (2016) dikkati çekti. Berk’in maceralarını Berk Operacı Oldu (2017), son olarak da Berk ve Çıp Çıp Dedektif Oldu’yla (2019) sürdürdü. Sanatçı, eşiyle birlikte İstanbul’da yaşıyor.

Merve Atılgan Kimdir?

İstanbul’da doğdu. Beş yaşında başladığı bale ve modern dans eğitimi tüm yaşamında etkili oldu. Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film-Animasyon Bölümü’nü tamamladıktan sonra 2015’te başladığı illüstrasyon ve çizgi roman çalışmalarını yurtiçinde ve dışında sürdüren sanatçı, son yıllarda Günışığı Kitaplığı’yla işbirliği içinde çocuk kitapları resimlemeye de yoğunlaştı ve İrem Uşar’la Uykusunu Arayan Çocuk (2016) adlı resimli bir öykü hazırladı. Kaan Elbingil’in “Berk” (2016, 2017, 2019) ve Sevgi Saygı’nın “Yasemin ve Lavanta” dizilerinin (2017) yanı sıra Karin Karakaşlı’nın Uçan Kız Volante (2018) adlı çocuk öyküsünün desenleriyle de dikkati çeken Atılgan, İstanbul’da yaşıyor.

  • Berk ve Çıp Çıp Dedektif Oldu
  • Yazar: Kaan Elbingil
  • Çizer: Merve Atılgan
  • Türü: Çocuk, 3-8 Yaş
  • Sayfa Sayısı: 88 Sayfa
  • Yayınevi: Günışığı Kitaplığı

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Aşkın çekiciliği bilimsel formüllere sığar mı?

Read Next

Kayıpları Ararken

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram