Berlin Film Festivali’nin Jüri Başkanı Jeremy Irons Oldu

Bu yıl 70’incisi 20 Şubat-1 Mart tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Berlin Film Festivali’nin jüri başkanlığını Britanyalı aktör Jeremy Irons yapacak.

Bu yıl 70’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Berlin Film Festivali’nin (Berlinale) 20 Şubat-1 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Festivalin Artistik Direktörü Carlo Chatrian tarafından yapılan açıklamada, bu yıl 71 yaşındaki Oscar ödüllü sinema ve tiyatro oyuncusu Jeremy Irons’ın festivalin jüri başkanlığını yapacağı duyuruldu.

TİMAŞ
TİMAŞ
“Kendine özgü stili ile Jeremy Irons, sinema yolculuğum boyunca bana eşlik eden bazı ikonik karakterleri somutlaştırdı ve beni insanların karmaşıklığından haberdar etti. Yeteneği ve hem sanatçı hem de yurttaş olarak aldığı seçimler nedeniyle Berlinale’nin 70. yılında Jüri Başkanı olarak ağırlamaktan gurur duyuyoruz.”

Irons ise jüri başkanı seçilmesiyle ilgili şunları söyledi:

“Berlinale, uzun zamandır hayran olduğum ve her zaman katılmaktan keyif aldığım bir festival. Jüri başkanı olmak benim için büyük bir zevk ve dikkate değer bir onur. Festival için Berlin’de olmak bana sadece o büyük şehri hatırlatmakla kalmayıp aynı zamanda festival tarafından seçilen bu yılki film üretimini izleme fırsatı ve ardından da jüri üyeleri ile değerlerini tartışma fırsatı verecek.”

Jeremy John Irons hakkında

Irons, 19 Eylül 1948 yılında Britanya’da doğdu.

Tiyatro oyunları, müzikaller ve TV dizileriyle başladığı oyunculuğa sinemayla devam ediyor.

Lolita (1997), Kafka (1991), Cennetin Krallığı (2005) gibi filmlerde rol alan Irons, şu an HBO dizisi “Watchmen”de oynuyor.

Irons, 1991’de Talihin Dönüşü (Reversal of Fortune) filmdeki rolüyle En İyi Oyuncu Oscar ödülünü ve Altın Küre ödülünü almıştı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Kara Fantazya Türünün Mucidi İlk Kez Türkçe’de

Read Next

Parasite Dizi Oluyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram