Bir Dünya Börek Kitabına Dünyaca Ünlü Ödül

2018 yılında Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlananAyfer Yavi’nin hazırladığı “Bir Dünya Börek” kitabı, 2020 Gourmand Dünya Yemek Kitapları Ödülleri’ne layık görüldü. Dünyaca ünlü ödülün Silk Road (İpek Yolu) ve Pastry and Desserts (Hamur işleri ve Tatlılar) kategorisinde Türkiye’den seçilen tek kitap olarak ödüle layık görülen “Bir Dünya Börek kitabı”, 2020’de bu ödülü alan diğer ülkelerin adaylarıyla dünyanın en iyisi olmak için yarışacak.

 

Yemek Kitaplarının Oscar’ı olarak nitelendirilen dünyaca ünlü Gourmand Dünya Yemek Kitapları Ödülleri, 1995 yılında Edouard Cointreau tarafından kuruldu. Her yıl, basılı veya dijital en iyi yiyecek ve şarap kitaplarına ve aynı zamanda yemek kanallarına verilen ödüle 2019 yılında 225 ülke ve bölgeden katılım oldu.

Bu sene Gourmand Dünya Yemek Kitapları Ödülleri’nin Silk Road(İpek Yolu) ve Pastry and Desserts(Hamurişleri ve Tatlılar) kategorisinde Türkiye’den seçilen tek kitap olarak ödüle layık görülen “Bir Dünya Börek” kitabı, 2020’de bu ödüle layık görülen diğer ülkelerin adaylarıyla dünyanın en iyisi olmak için yarışacak.

*Bir Dünya Börek kitabının 2019 yılında ikinci baskısı yapıldı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İşte 2020’nin Merakla Beklenen Dizileri

Read Next

Denizcilik ve Sanat Dünyası Bir Araya Geldi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram