Blondie’nin Küba Seyahati Belgesel Oldu: ‘Vivir en la Habana’

Blondie’nin 2019’da lokal müzisyenlerle birlikte çalmak için yaptığı Küba seyahati “Blondie: Vivir en la Habana” adlı belgesele konu oldu.

Blondie, 2019’da Küba Kültür Bakanlığı tarafından lokal müzisyenlerle birlikte konserler vermek üzere davet edilmişti. New York new wave sahnesinin meşhur grubunun kurucularından Chris Stein, bu daveti 40 yıllık hayalinin gerçekleşmesi olarak tanımlıyor. Belgesel grubun solisti Debbie Harry ve ekibinin Küba macerasını konu alıyor.

Video, performans ve heykel işleriyle tanınan Rob Roth’un yönetmenliğini üstlendiği belgesel, ilkgösterimini haziran ayında İngiltere’deki Sheffield Doc Fest’te yapacak. Ardından aynı ay içinde Tribeca Festivali’ne de konuk olacak.

TİMAŞ
TİMAŞ

Harry, Stein ve davulcu Clem Burke’ün anlatıcılığını üstlendiği “Blondie: Vivir en la Habana”, ilk başta yalnızca performanslara odaklanacak bir kısa film olarak düşünülmüş. Fakat grubun Küba ziyaretinde buradaki müzisyenlerle birlikte şarkılarına yeni bir pencereden bakmasıyla ilgi çekici materyaller artmış ve proje bir uzun metraja dönüşmüş. Yönetmen; geçmiş ve bugünün şairane bir yansımasını yaratmak adına hem 8 mm ve 16 mm film kameraları hem de dijital teknikler kullanmış. Ayrıca kurgu aşamasında da filmi üç bölüme ayırmış: “Su”, “Ateş” ve “Hava”.

Grubun bu deneyimini detaylı şekilde ekrana taşıyacak belgeselin, Havana’nın ünlü salonu Teatro Mella’da iki gece gerçekleşen performansların yanı sıra Küba’nın müzik ve kültür dünyasına da perde aralaması bekleniyor.

Blondie’nin Küba konserlerinde ülkenin köklü disco rock grubu Sintesis’le birlikte David Torrens ve Alain Perez de sahne aldı.

Belgeselden yayımlanan ilk fragman ise Vimeo’da görülebilir.

 

Kaynak: Bantmag.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

BluTV’nin İlk Özel Yapım Çocuk Dizisi Masal Şatosu 7 Mayıs’ta İzleyiciyle Buluşacak

Read Next

Florence Welch “The Great Gatsby” Müzikali İçin Beste Yapacak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram