Borusan Sanat’tan Dopdolu Program

Borusan Sanat hem fiziki hem de çevrimiçi konserlerine devam ediyor. 14 Mart Pazartesi günü saat 20.00’de Borusan Quartet, Maurice Ravel, Edvard Grieg, Erik Satie ve Frédéric Chopin’in yapıtlarından bir seçki sunacak. Borusan Quartet’in, Iraz Yıldız’ı konuk edeceği “Piyanoyla Bir Akşam” başlıklı konser, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda izleyicisi ile buluşacak.

Borusan Quartet’ten “Piyanoyla Bir Akşam”

Borusan Quartet’in 14 Mart saat 20.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’ndaki konserinde Maurice Ravel, Edvard Grieg, Erik Satie ve Frédéric Chopin’in yapıtlarından bir seçki izleyicisi ile buluşacak. Borusan Quartet, genç ve başarılı piyanist Iraz Yıldız’ı konuk edeceği bu konserde Schumann’ın incelikli fikirleriyle bezediği Piyanolu Beşlisi’ni seslendirecek.

TİMAŞ
TİMAŞ

Konser öncesinde Serhan Bali ve Aydın Büke 19.00-19.30 arası Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda program üzerine söyleşiler gerçekleştirecek.

“Rüyalarımdaki Müzik” borusansanat.tv’de!

Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv üzerinden yayınladığı konser kayıtlarıyla izleyicilerine buluşmaya devam eden Borusan Sanat, bu hafta da birbirinden değerli sanatçıları ağırlıyor. 13 Mart Pazar saat 11.30’da “Rüyalarımdaki Müzik” adlı konserinde BİFO, muhteşem teknikleri, uyumları ve olağanüstü enerjileriyle müzik dünyasında kendilerine sarsılmaz bir yer edinen ikili, Katia ve Marielle Labèque’i konuk ediyor. BİFO’nun şeflik kürsüsünde Karel Deseure yer alırken konserin diğer konukları arasında ise dünya müzik sahnesinin en önemli gitar virtüözlerinden ikisi David Chalmin ve Bryce Dessner bulunuyor. Klasik müzikten avangarda uzanan kariyerinde Shannon Wright, Thom Yorke, Barbara Hannigan, Matt Elliott ve Richard Reed Parry ile pek çok başarıya imza atan Chalmin ve Oscar ödüllü The Revenant’ın bestecisi, Eighth Blackbird ile 2016 En İyi Oda Müziği Performansı ve üyesi olduğu The National ile 2018 En İyi Alternatif Müzik Albümü dalında Grammy’nin sahibi olan Bryce Dessner BİFO ile buluştuğu “Rüyalarımdaki Müzik” borusansanat.tv’de bir hafta boyunca yayında olacak.

Sungu Okan ise saat 11.00’de yayınlanacak konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de yer alacak.

“Fırtına Çağının Renkleri” borusansanat.tv’de!

Borusan Quartet, “Fırtına Çağının Renkleri” konseri ile izleyicilerini borusansanat.tv üzerinden tüm renkleri ve duygularıyla bir 19. yüzyıl manzarasını izlemeye davet ediyor. 6 Mart’ta yayınlanan bu konser kaydında, Giacomo Puccini’nin oda müziği repertuvarına armağanı Crisantemi, aynı dönemin öncü kadın bestecilerinden Fanny Mendelssohn’un etkileyici Mi bemol Majör Dörtlüsü ve romantik dönemin büyük ustası Johannes Brahms’ın Opus 51, La minör Dörtlüsü, Borusan Quartet’in yorumuyla borusansanat.tv’de izleyicisi ile buluşmaya devam ediyor.

Sungu Okan ise saat 11.00’de yayınlanacak konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de olacak.

ETİKETLERBORUSAN SANAT

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bursa Kitap Fuarı kapılarını açıyor

Read Next

Institut français’de Frankofon Film Günleri başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram