Brezilyalı Yazar ve Yönetmen João Paulo Cuenca ile Söyleşi

Brezilyalı Yazar ve Yönetmen João Paulo Cuenca ile Söyleşi ve Kitabından Uyarlanan Belgesel Filmin Gösterimine Davetlisiniz…

Bahçeşehir Üniversitesi, Brezilya Istanbul Başkonsolosluğu işbirliği ile 5 Ekim tarihinde Brezilyalı yazar, senarist ve yönetmen João Paulo Cuenca’yı ağırlıyor. Cuenca’nın kendi başından geçen bir kimlik hırsızlığı öyküsüne dayanan “Öldüğümü Öğrendiğim Gün” (Descobri Que Estava Morto, 2015) adlı romanından yine kendisinin uyarlayıp yönettiği “JP Cuenca’nın Ölümü” (A Morte de J.P. Cuenca, 2016) adlı belgesel filmin sunum ve gösterimi saat 15:30’da yapılacaktır. Gösterimden sonra 17:30’da yazar/ yönetmen ile filmi ve edebi eserleri üzerine söyleşi gerçekleştirilecektir. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi konuklarını saat 19:00’da verilecek bir kokteyl ile ağırlayacaktır.

Tarih: 05 Ekim 2017
Sunum ve Film Gösterimi: 15:30
João Paulo Cuenca ile Söyleşi: 17:30
Kokteyl: 19:00
Yer: Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü

Film: “A Morte de J.P. Cuenca”
Yıl: 2016, Orijinal Dili: Portekizce,
Altyazı: İngilizce, 90 dk.

João Paulo Cuenca Kimdir?

1978 yılında Rio de Janeiro şehrinde doğan Brezilyalı yazar João Paulo Cuenca’nın bugüne kadar yayınlanan dört romanı sekiz dile çevrilmiş, beşinci ve son romanından uyarladığı filmi “JP Cuenca’nın Ölümü” birçok uluslararası festivale katılmıştır. 2007 yılında Hay Festival ve Bogota World Book Capital tarafından “39 Yaşın Altındaki 39 Yüksek Profil Latin Amerikalı Yazar” arasında gösterilen Cuenca, 2012’de de edebiyat dergisi Granta tarafından En İyi Brezilyalı Genç Romancılardan biri olarak seçilmiştir.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali başlıyor…

Read Next

Türkiye Yayıncılar Birliği; “Kırmızı Kedi Yayınevi’nin yanındayız”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram