Bu Hafta 7 Film Vizyona Girecek

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 2’si yerli 7 film vizyona giriyor.

Beyaz perdeye yansıyacak olan filmler şöyle:

SEFİLLER

TİMAŞ
TİMAŞ

Cannes Film Festivali’nden Jüri Ödülü ile dönen Sefiller, Paris banliyölerinde atandığı yeni göreve ve ekibe adapte olmaya çalışan polis memuru Stéphane’ın, kendisini farklı gruplarla polis arasında tırmanan gerilim içerisinde bulmasını anlatıyor.

BAL ÜLKESİ

Tamara Kotevska ve Ljubomir Stefanov’un çektiği, Uluslararası En İyi Film ve En İyi Belgesel kategorilerinde Oscar adaylığına layık görülen docudrama Bal Ülkesi, hasta annesiyle birlikte Kuzey Makedonya’da artık kimsenin kalmadığı bir köyde yaşayan ve arıcılıkla geçimini sağlayan Hatice’nin hikâyesini anlatıyor. Köye yeni gelen yörük bir ailenin Bal Ülkesi’ndeki temel kuralı yıkmasıyla birlikte Avrupa’da yabani arı yetiştiriciliğiyle uğraşan son kadın, arıları kurtarıp doğal dengeyi yeniden kurmak zorunda kalır. Sinemasal ve destansı bir duygunun eşlik ettiği Bal Ülkesi, aynı zamanda kamera önüyle arkasının yakın teması üzerinde yükseliyor.

GÜLLER ÜLKESİ: DAMASCENA

Todor Anastasov ve Alexander Smolyanov’un yönettiği Güller Ülkesi:Damascena, Güller Vadisi’nde büyüyen genç bir adamın hikâyesini anlatıyor.

AŞK TESADÜFLERİ SEVER 2

Ömer Faruk Sorak’ın İpek Sorak ile birlikte yönetmen koltuğunda oturduğu Aşk Tesadüfleri Sever 2, anlattığı iki farklı hikâye ile 1960’ların aşklarıyla günümüz ilişkilerini odağına alıyor.

TAVŞAN JOJO

Taika Waititi’nin yönettiği Tavşan Jojo, II. Dünya Savaşı sırasında, Hitler’in gençlik kamplarında yer alan ve zihninde yarattığı Hitler’i en yakın arkadaşı olarak gören genç Jojo’nun, annesinin evlerinde genç bir Yahudi kızı sakladığını keşfetmesiyle gelişen olayları konu ediniyor.

ELTİLERİN SAVAŞI

Gupse Özay’ın kaleme aldığı Eltilerin Savaşı, aralarındaki çekişme ve rekabetin hiç sönmediği, birbirinden farklı karakterlere sahip Sultan ve Gizem adındaki iki eltinin hikâyesini anlatıyor.

KİRPİ LATTE VE BÜYÜLÜ TAŞ

Kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya kalan ormana suyu geri getirebilmek için büyülü bir taşın peşine düşen kirpi Latte ile arkadaşı sincabın maceralarını ele alan Kirpi Latte ve Büyülü Taş bugün vizyona giriyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

‘Altın Ayı’ İçin 18 Film Yarışacak

Read Next

Ali Sunal: ‘Kemal Sunal’ Belgeseli Hazır

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram