Bu Kitabın Tüm Geliri ALİKEV’e Bağışlanacak

Chiviyazıları etiketiyle okurla buluşan Şair Ceketli Çocuk kitabının basımı devam ettikçe tüm geliri ALİKEV’e bağışlanacak.

Halkın sanatçısı Kazım Koyuncu’nun adıyla yayımlanan kitabın gelirleri Gezi Direnişi sırasında Eskişehir’de katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın adının yaşatıldığı ALİKEV vakfına bağışlanacak.

Yordam Kitap’ın yayımladığı Germinal kitabının gelirlerinin Somalı çocuklara bağışlanmasının ardından şimdi de Chiviyazıları Yayınevi böyle bir kampanyayla kitap okurlarının takdirini kazanacak. Bize de bu güzel girişimin elden ele, dilden dile dolaşmasını sağlamaktır.

Şair Ceketli Çocuk bugün raflardaki yerini aldı…

Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Don Kişotlara, ateş hırsızlarına, Ernesto “Çhe” Guevara’ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik.
Teşekkürler dünya.” – Kazım Koyuncu

  • Şair Ceketli Çocuk
  • Yazar: Arzuka
  • Türü: Sanat
  • Baskı Yılı: Haziran 2017
  • Sayfa Sayısı: 176 Sayfa
  • Yayınevi: Chiviyazıları Yayınevi

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Arapları Anlama Kılavuzu; Arap Milliyetçiliği

Read Next

Dili Öne Eğilmeyen Çocuk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram