Bu sahafta çocuk kitapları ücretsiz!

Eskişehir’de Devran Bildik’in sahibi olduğu Fahrenheit 451 Sahaf, çocuk kitaplarını ücretsiz dağıtmaya başladı. Sahaf Devran Bildik çocukların ümitlerinin kırılmaması için, ailelerin çocuklarının beğendiği 3 kitaptan 1’ini alabileceğini belirtti.

Eskişehir’de Fahrenheit 451 Sahaf adlı kitapçı çocuk kitaplarını ücretsiz dağıtmaya başladığını duyurdu. Çocukların kitaba rahat ulaşabilmesi ve yaşama dair ümit beslemesi için başlatılan uygulamaya destek çağrısı var. Uygulamayı kitapçı dükkanında yaşama geçiren Devran Bildik, kapıya astığı “Dükkanımızda tüm çocuk kitapları ücretsizdir” yazısını sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşım kısa sürede ilgi odağı oldu.

TİMAŞ
TİMAŞ

İki ay önce başladı

BirGün Gazetesi’ne konuşan sahaf Devran Bildik, uygulamayı iki ay önce başlattıklarını ancak ellerindeki kitap stoğu azalınca sosyal medyadan duyurmak istediklerini ifade etti.

Bildik, elinde kitap azalmaya başladığında geri dönüşüm kutularından kitap topladığını fakat artık onların da yetmediğini, bu nedenle destek beklediğini dile getiriyor.

eskisehir-de-ornek-uygulamayla-tum-cocuk-kitaplari-ucretsiz-cocuklarin-umitleri-kirilmasin-489957-1.

İstedikleri kitapları okusunlar

Sahaf Bildik sözlerini şöyle sürdürdü: “Çocuk kitaplarının yüksek meblağlarda satışa sunulmasından dolayı ailelerin çocuklarına istedikleri kitapları alamadıklarını, çocuk üç kitap beğeniyorsa bir tanesini alabildiğini gördüğümüzde, çocuklarımızın ümitleri kırılmasın , istedikleri kitapları okuyabilsinler diye böyle bir kampanya başlattık. Kitap sayısında bir sınırlama yok, isterlerse okuduktan sonra geri getirebilirler fakat böyle bir şart koşmuyoruz getirmezlerse de canları sağ olsun.”

Devran Bildik’in ayrıca sosyal medya hesabından paylaştığı “Canlı olarak var olduğumuz müddetçe insan olarak da var olmaya gayret edeceğiz. Kapılarımız açık olduğu müddetçe çocuk kitaplarını ücretsiz vereceğiz. Çünkü; ne gelir elimizden insan olmaktan başka?” gönderiye birçok kullanıcıdan tebrik ve destek geldi. “Bizleri güzel insanlar kurtaracak” gibi yorumlar alan sahafa ilgi büyüyor.

Sosyal medyada haber hızla yayılırken çok sayıda kullanıcı da sahafa destek mesajı yayımladı.

Kaynak: BirGün Gazetesi

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Çizgi roman karakteri Batwoman diziye uyarlanıyor.

Read Next

Final Pazarlama’dan iflas öncesi konkordato hamlesi!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram