Bugün kitap fuarını ziyaret edecek olanların dikkatine 8 kitap 1 mecmua

İstanbul Kitap Fuarı’nın 3. günü ilk iki güne oranla biraz daha sakin dolaşabileceğiniz bir atmosfere sahip olacak. Stantları gezip detaylıca kitap inceleyebileceksiniz.

Yayınevlerinin stantlarını ziyaret ettiğinizde listemizde yer alan eserlere de dikkat kesilmenizi öneriyoruz.

1. Küçük Prens – Antoine de Saint-Exupery

Can Çocuk

Yazdığı hacmen küçük ama aslında kocaman olan kitapla insanlığın kolektif bilinçaltına kazıyan Exupéry, hepimizi yaşantımız boyunca unutamayacağımız bir yolculuğa davet ediyor. Hadi hep beraber yola koyulalım…

2. Sempatizan – Viet Thanh Nguyen

Kafka Yayınevi

Vietnam asıllı Amerikalı yazar Nguyen’den edebiyat dünyasında büyük yankı uyandıran, hakları otuza yakın ülkeye satılan ve yirmiden fazla yılın kitabı seçkisinde yer alan sarsıcı bir ilk roman.

3. Güvercin Otobüsü Kullanmasın! – Mo Willems

Uçan Fil

Mo Willems, New York Times Çok Satanlar Listesi’nde defalarca bir numaraya yükselmiş, dünyaca ünlü çocuk kitapları yazarıdır. Yazar, dünyanın en saygın çocuk kitapları ödüllerinden Caldecott Onur Ödülü’ne üç kere ve Theodor Seuss Geisel madalyasına da iki kere layık görülmüştür. Massachusetts’de ailesiyle birlikte yaşayan Mo Willems aynı zamanda Susam Sokağı’nın yaratıcılarından olup, bu ünlü çocuk programıyla tam altı Emmy Ödülü kazanmıştır.

4. Yeni Deniz Mecmuası

Kırmızı Kedi Yayınevi

Yeni Deniz Mecmuası’nın 184 sayfa hacmindeki 7. sayısı Edip Cansever’in “Ölü Bir Deniz Yıldızı” ve Zahrad’ın “Denizden Sonra” adlı şiirleriyle açılıyor. Kapak konusu ise Yahya Yeşilyurt’un yazdığı “Bir Zamanlar Osmanlı’da” adlı yazı. Yeşilyurt, Birinci Dünya Savaşı’nın efsanevi kruvazörü SMS Eden’in inanılmaz hikâyesini anlatıyor. Dünyaya korku salan kruvazörün mürettebatının Osmanlı topraklarına uzanan serüvenini heyecanla okuyacaksınız.

5. Amok Koşucusu – Stefan Zweig

Timaş Yayınları

Stefan Zweig’ın en önemli eserleri arasında yer alan Amok Koşucusu; psikolojik analizleri, gerilimli karakterleri ve atmosferiyle yazarın eserlerinde ve hayatında önemli bir yere sahip olan ölüm ve intihar kavramlarına odaklanır.

6. Çizgili Pijamalı Çocuk – John Boyne

Tudem Yayınları

Dünyaca ünlü İrlandalı yazar John Boyne’un kaleminden, 46 farklı dile çevrilen, bol ödüllü bir klasik. Çizgili Pijamalı Çocuk, II. Dünya Savaşı sırasında yolları kesişen iki küçük çocuğun sıra dışı dostluklarını anlatan sarsıcı bir roman.

7. Beyaz Odadan Hikayeler – Alper Saldıran

Karakarga Yayınları

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren tiyatro ve sinema oyuncusu Alper Saldıran, kişisel ve mesleki hayatı üzerinden, hepimizin hayatına yalın bir bakış atıyor. Tanıştığı özel insanlardan, yaşadığı güzel anlardan ve gördüklerinden çıkardıklarını kâh hicvederek kâh hikâyeleştirerek anlatıyor. Bembeyaz bir tabloyu kendi renkleriyle boyuyor.

8. Olasılıksızlık – David J. Hand

Say Yayıncılık

Yazar David J. Hand olasılık denilen olguyu mantıksal ve matematiksel bakımdan kavramanızı sağlıyor. Çok basit şekilde mantık yürüterek ve çok basit matematiksel hesaplar yaparak hayatta karşınıza çıkan ihtimalleri kontrol altına alabileceğiniz mesajını veriyor.

9. Direnç – Sennur Sezer

Manos Kitap

Usta şair Sennur Sezer’in ilk şiirini yayınladığı 1958  yılından bu yana yazdığı tüm şiirler tek bir kitapta buluştu. “Bütün Şiirleri Direnç” adını taşıyan kitap, 1964’te yayınlanan ilk kitabı “Gecekondu”nun yanı sıra “Yasak”, “Direnç”,  “Sesimi Arıyorum”, “Bu Resimde Kimler Var”, “Afiş”, “Kirlenmiş Kâğıtlar”, “Dilsiz Dengbêj”, “Akşam Haberleri” ve “İzi Kalsın” kitaplarını içeriyor. Ayrıca, özenli bir çalışma ile şairin kitaplarına girmeyen şiirleri de açığa çıkıyor, ayrı bir bölüm olarak kitapta yerini alıyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İstanbul Kitap Fuarı’nda Demirtaş’ın kitabına yoğun ilgi

Read Next

İstanbul Kitap Fuarı’nın 3. gününde hangi etkinlikler var?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *