‘Cadı Üçlemesi’nin İlk Halkası Olan ‘13+’ Erişime Açıldı

Ceylan Özgün Özçelik’in senaryosunu kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği, farklı türde üç filmden oluşan “Cadı Üçlemesi”nin ilk halkası olan “Cadı Üçlemesi 13+” ücretsiz olarak erişime açıldı.

Özçelik üçlemesinde, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddete karşı ‘şifa öyküleri’ anlatıyor.

Üçlemenin korku-dram türündeki ilk kısa filminde 14 yaşındaki bir kız çocuğunun karabasanına tanıklık ediliyor. Derya Pınar Ak ve Tuğrul Tülek’in rol aldığı kısa film için Ümraniye Platoları’nda her biri 780×450 cm olan dekor duvarlar kuruldu ve ressam Nihâl Martlı’nın karışık teknikle eş boyutlu olarak hazırladığı duvar resimleri kullanıldı.

Armağan Lale’nin (Filmada) yapımcılığında çekilen üçlemenin ilk filminin ortak yapımcılığını Özge Özpirinçci ve Tülin Özen üstlendi.

Film, Ekim 2019’da 52. SITGES Uluslararası Fantastik Filmler Festivali’nde ilkgösterimini yaptıktan sonra, Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nde ve Filmekimi’nde izleyiciyle buluşmuştu.

https://www.youtube.com/watch?v=o2WxQS5VSxE&feature=emb_logo

Üçlemenin diğer filmleri

“Cadı Üçlemesi”nin ikincisi olan “Cadı Üçlemesi 15+” adlı deneysel belgeselde, evlilikleri boyunca fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kaldıkları adamları öldürmüş cezaevindeki üç kadının düşleri ve yaraları anlatılacak.

Fantastik-kara komedi türündeki üçlemenin sonuncusu olan “Cadı Üçlemesi 18+ adlı uzun metrajda ise, bir ailenin üç kuşak kadınlarıyla beraber bayram kutlamasına tanıklık edilecek.

“18+” filmi, 2017’de Köprüde Buluşmalar Proje Geliştirme Atölyesi GeniusPark VFX Ödülü’ne değer görülmüştü.

Her iki filmin de yapım ve finansal süreci devam ediyor.(Kültür Servisi)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Kaybedenler Kulübü İle Yıllar Sonra Yeniden

Read Next

Steve Carrel ve John Malkovich’in Yeni Dizisinden İlk Detaylar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *