TUDEM
 
TUDEM

Çevrimiçi Perde Açılacak

Faba Kahve

Beraberce Derneği, Friedrich Naumann Vakfı’nın desteğiyle “Korona virüsü salgını günlerinde çeşitli boyutlarıyla tartışılan “özgürlük” kavramı, oyun yazarlarınca ele alınsaydı ortaya ne çıkardı?” sorusunun peşine düşerek “Korona Günlerinde Özgürlük” projesini başlattı. Projenin tasarımını tiyatrocu İlyas Özçakır’ın üstleniyor.

Çevrimiçi perde dün akşam akşam saat 21.00’de açıldı. Proje kapsamında çevrimiçi sergilenecek ilk oyun, yazarlığını Ebru Nihan Celkan’ın üstlendiği “EkoWasch Yıkama Kurutma Şirketi” olacak. Kadrosunda Ceren Taşçı ve Barış Gönenen yer aldığı oyundan hemen sonra proje ekibi, oyun yazarı, yönetmen ve oyuncuların katılımı ile bir söyleşi gerçekleşecek.

Tetikçi, 17.31, Tilt, Kabuklu Sürprizli Hayvanlar, Nerde Kalmıştık?, Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi, Evim! Güzel Evim!, Babil gibi oyunlarıyla tanınan Celkan, çevrimiçi sahnelenmek üzere kaleme aldığı yeni oyunu EkoWasch Yıkama Kurutma Şirketi ile zamandan, mekandan, sınırlardan, salgından ve kimliklerden bağımsız bir arkadaşlığa, dayanışmaya evrilen bir ilişkiyi anlatıyor.

 
KitapEki
KitapEki

Oyun ve söyleşi beraberce Derneği Youtube, Facebook ve Periscope hesapları üzerinden izlenebilecek.

Proje kapsamında hazırlıkları süren ikinci oyun ise “Bulaş-ık” adını taşıyor. Oyunun yazarlığını Çiğdem Şimşek ve Sinan Akcan üstlendi. Oyun, pandemi günlerinde evde kalan bir çiftin konuşmasının özgürlük tartışmasına evrilmesini ele alıyor. (Duvar)

Ayrıca çevrimiçi oyun canlı yayın bağlantılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/berabercedernegi/live/

Youtube: https://youtu.be/-J2zYtLktdE

Kitap Eki Dergisi

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Nobel Ödül Töreni İptal Edildi

Read Next

‘Tenet’ Süresiz Olarak Ertelendi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *