Ceylin Erbak Aytekin’den “Zamandan Kaçan Ayrılık” • Kitap Eki  
TUDEM
 

Ceylin Erbak Aytekin’den “Zamandan Kaçan Ayrılık”

 
TİMAŞ
Say Yayıncılık

Ceylin Erbak Aylin, ilk kitabı Zamandan Kaçan Ayrılık’ta ayrılığın 12 farklı yansımasını aktarıyor. Aytekin’in ilk kitabı Karakarga Yayınları’ndan okurlarla buluşuyor.

Ayrılık kavramını farklı duyguları bir araya getirerek okuyucusuna aktaran Ceylin Erbak Aytekin, Zamandan Kaçan Ayrılık ile, bu duyguyu bazen bir martının, bazen de köy yaşantısından çıkıp üniversite hayallerini gerçekleştirmek için mücadele veren genç bir kızın gözünden anlatıyor. Yazarın Karakarga Yayınları tarafından yayımlanan bu ilk kitabı ardında uzun bir yazma serüveni ve bir yenilenme hikâyesi barındırıyor.

Uludağ İçecek’te Kıdemli Marka Müdürü olarak çalıştığı kurumsal iş hayatından, kitap yazma hayalini gerçekleştirmek için ayrılan Ceylin Erbak Aytekin, “30 yaş doğum günüm için gittiğim Hindistan’dan döndüğümde, hayallerimi ertelememeye karar verdim. Çok severek görev yaptığım pazarlama dünyasına veda ettim ve önce o güne kadar yazdığım tüm yazılarımı toparladım. Sonra onları geçmişin bana verdiği bir armağan olarak kabul edip, yeni hikâyeler yazmaya başladım. Her öykümde başka bir duygunun peşinden gitsem de öykülerimin tamamı ayrılık kavramında ve hayatın geçiciliğinde buluştu.” sözleriyle yaşadığı kariyer değişikliğini anlatıyor.

Ayrıntı Yayınları
Günışığı Kitaplığı

Ceylin Erbak Aytekin, Türkiye’nin farklı illerinde geçen durum öyküleri sunduğu kitabında, tek bir duygunun bile her insanda ve ortamda nasıl farklı şekillerde ortaya çıktığını mercek altına alıyor. Bir gencin gözünden aşk acısını, evladını kaybeden bir babanın hayatını nasıl dönüştürdüğünü, bir boşanmanın küçük bir kız çocuğunda yarattığı endişeleri inceleyerek okuyucunun yeni hayatlar tanımasına imkân sağlıyor.

(Tanıtım bülteninden)

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Burcu Arman’ın Sesli Kitabı “Beni Kim Öldürdü?” Raflarda

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *