Çocuklara Otizmi Anlatan Kitap: “Arkadaşımla Bir Gün”

Faba Kahve

Çocukların otizmli çocukları anlaması için Tohum Otizm Vakfı iş birliği ile Eğitimci Yazar Gökhan Dumanlı tarafından kaleme alınan “Arkadaşımla Bir Gün” hikâye ve etkinlik kitabı, Mavi Bilye Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Kitap, doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen gelişimsel farklılık olan otizmi, çocuklara anlatmayı amaçlıyor.

Doğada otizmli arkadaşıyla zaman geçiren Burak’ın hikayesi anlatılırken otizmli bir arkadaşa sahip olmanın nasıl bir deneyim olduğundan bahsedilen “Arkadaşımla Bir Gün” kitabı Türkiye’de bu kapsamda yazılmış bir ilk kitap olma özelliği de taşıyor.

 
KitapEki
KitapEki

Otizm konusunda farkındalık yaratılmasına katkıda bulunması hedeflenen “Arkadaşımla Bir Gün” hikaye ve etkinlik kitabından; öğretmenler sınıflarında öğrencilerinin otizmi daha kolay anlamalarını sağlamak için bir etkinlik kitabı olarak, ailelerse çocuklarıyla birlikte kitabı okuyarak, etkinlikleri birlikte çalışarak faydalanabilir.

Böylece tüm çocuklar ve aile üyeleri otizm konusunda bilgilenebilir; aileler, çocuğunun otizmli arkadaşıyla ilişkisine daha kolay rehberlik edebilir.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Önceki Yazı

Tudem Modern Klasikler Koleksiyonu Zenginleşiyor

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *