‘CODA’nın En İyi Film Oscar’ı alması, Apple TV+ izleyicilerini yüzde 25 artırdı

Sian Heder yönetmenliğindeki “CODA”nın En İyi Film Oscar’ını kazanması, Apple TV Plus’ın abone sayısını ve filmin izlenme oranını artırdı.

27 Mart Pazar günü düzenlenen 94. Oscar Ödül Töreni’nde Apple’ın filmi “CODA”nın En İyi Film Oscar’ını kazanmasının Apple TV Plus’a yüzde 25 yeni izleyici çektiği ve filmin izlenme oranını bir önceki haftaya kıyasla yüzde 300’den fazla artırdığı açıklandı.

Beyazperde’nin Variety’den aktardığına göre, Apple TV+’ın izleyici sayısındaki artış resmen açıklanmadı. Bu bilgiler teknoloji şirketine yakın bir kaynaktan elde edildi.

TİMAŞ
TİMAŞ

Bu yıl “The Power of the Dog”un 12 daldaki adaylığı ile öne çıkan Netflix, son yıllarda “Don’t Look Up”, “The Hand of God”, “Mank”, “The Irishman” gibi filmlerle farklı kategorilerde Oscar için yarıştı. Fakat En İyi Film Oscar’ı alan ilk dijital platform Apple TV+ oldu. CODA, En İyi Film kategorisinin dışında En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kategorilerinde de Oscar ödülüne layık görüldü. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ını kazanan Troy Kotsur, bu kategoride Oscar alan ilk işitme engelli oyuncu oldu.

 

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

“Squid Game”in Yaratıcısından Yeni Film Projesi Geliyor!

Read Next

İstanbul Film Festivali’nde 27 film, görme engelli sinemaseverlerle buluşacak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram