Cohen’in son şiirleri yayına hazırlanıyor

Dünyaca ünlü Kanadalı şarkıcı ve söz yazarı Leonard Cohen’in ölümünden önce yazdığı şiirleri önümüzdeki yıl ekim ayında “The Flame” (Alev) ismiyle yayımlanmaya hazırlanıyor.

Canongate Books yayınevinin yayına hazırladığı şiirler için, “Bu şiirler Cohen’in edebi kariyerinin güçlü bir gösterisi olacak. Sanatçının zihin dünyasında yaşattığı ve daha önce benzeri görülmemiş samimi yanını bu şiirlerde göreceksiniz. Cohen’in eşsiz sesi, bütün insanların ruhuna seslenecek” açıklamasında bulundu.

Yayınevi hazırlamakta oldukları kitabın içinde ayrıca Cohen’in şarkıcı Anjani Thomas’ın Blue Alert adlı caz albümü için yazdığı şarkı sözlerine ve kendisinin çizdiği illüstrasyonlara yer verileceğini belirtti. Cohen’in menajeri Robert Kory ise yaptığı açıklamada, “Ölümünden günler önce bitirdiği ve son şiirlerinin toplandığı The Flame onun ruhundaki yangını dışa vuruyor” ifadesini kullandı. Cohen geçen ekim ayında New Yorker muhabiri David Remnick’e verdiği demeçte üzerinde çalıştığı son çalışmanın ardından ölüme hazır olduğunu belirtmişti. Ünlü sanatçı, “Başlamış olduğum şeyleri bitirmeye çalışıyorum. Kendimi manevi olarak ölüme hazırlıyorum. Ölüme hazırım ve umarım o an geldiğinde acı verici olmaz. Benden bu kadar” demişti. Cohen, geçen yıl 7 Kasım’da 82 yaşındayken hayatını kaybetmişti.

Kaynak: Cumhuriyet

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bu gazete toprağa gömüldüğünde filizleniyor!

Read Next

Günün Birinde Acıyı Keşfeden Küçük Bir Çocuğun Öyküsü

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *