Cumhuriyet Senin İçin…

“Cumhuriyet Senin İçin” cumhuriyete bir saygı duruşu ve cumhuriyet için bir direniş çağrısı…

Ülkemiz saltanat sevdalılarının işgalinde. Gericilik ülkenin tüm damarlarına yayılmış ve tahakküm kurmuş durumda. Egemenler her istediğini yapabileceğini zannederken, direnenler de kendi cephesinde dik duruyor. Ülkeyi gericiye, yobaza teslim etmemek üzere bir direniş filizleniyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Enver Aysever ve Orhan Gökdemir memleketimizin direniş geleneğini güncel bir tartışmaya çeviriyor. Tüm insanlığı boyun eğmemeye çağırıyorlar. Cumhur’u, Cumhuriyet’e sahip çıkmaya çağırıyorlar.

En ihtiyacımız olduğu zamanda Cumhur’iyet Senin İçin raflardaki yerini aldı. Editörün seçimi’nde bu hafta cumhurumuza umudun kitabını tavsiye ediyoruz.

Cumhuriyet Senin İçin…

Ey boğaz tokluğuna çalıştırılan emekçi, eğitim hakkı elinden alınmış ve imam hatiplere sıkıştırılmış öğrenci, eve kapatılıp çocuk fabrikası yapılmaya çalışılan kadın, kalabalıklardan farklı inanç taşıdığı için itilip kakılan, inancı siyasal amaçlara katık yapılan, parkı-ormanı-denize kıyısı yağmalanan, şort giyiyor diye tekmelenen, ötekileştirilen, sürüye katılmak istemeyen… Ey boyun eğmeyen, senin için bu cumhuriyet!

Enver Aysever ve Orhan Gökdemir bu kitapta cumhuriyeti var edenleri ve cumhuriyetin var ettiklerini tartışıyor. “Cumhuriyet Senin İçin” cumhuriyete bir saygı duruşu ve cumhuriyet için bir direniş çağrısı…

Cumhuriyet Senin İçin…

Meclisin açılması ve Anayasa’nın uygulanması için dağa çıkanların, 31 Mart’ta gericiliğe karşı mevzi alanların, 1908’de “hürriyet” nidalarıyla Selanik’te ve İstanbul’da sokağa dökülenlerin, Çanakkale’de yedi düvele direnenlerin, gözünü kırpmadan Anadolu’da filizlenen büyük isyana katılanların, cepheye sırtında cephane taşıyanların, sultanları tahtından indirenlerin, hilafeti kaldırıp tarihin çöplüğüne atanların, bağımsızlık için can verenlerin can alanların yoktan var ettiği cumhuriyet, senin için bu kavga!

  • Cumhur’iyet Senin İçin
  • Yazar: Enver Aysever, Orhan Gökdemir
  • Türü: Politika
  • Baskı Yılı: Kasım 2016
  • Sayfa Sayısı: 312 Sayfa
  • Yayınevi: Tekin Yayınevi

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Güzel Kaybedenler

Read Next

Bizans’ın Saklı Kalmış Hazinesi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram