Dağın Saklı Yüzü: Dergah

Iniesta, Dergâh – Dağın Saklı Yüzü isimli kitabında yarattığı küçük bir köyden bugüne bir insanlık dersleri veriyor. Karların arasına sıkışıp kalmış küçük insanların hayatları bize unuttuğumuz duyguları anımsatıyor.

Barcelona’da yaşayan Acar Sanchez Iniesta, ilk romanı “Dergah – Dağın Saklı Yüzü” adlı kitabıyla edebiyat dünyasına “merhaba” diyor.

Chiviyazıları Yayınevi tarafından yayımlanan “Dergah – Dağın Saklı Yüzü” okuru aynı coğrafyaların farklı dönemlerine götürüyor. Acar Sanchez Iniesta unutulmuş, hatırlanması yasaklanmış ve verilmiş sözlerin arasındaki gerçeklere odaklanıyor.

Amerika’da yaşayan emekli asker John Gable, ülkesinin haber bülteninde yayınlanan küçük bir haberin peşine düşer. Haber onu hem kendi geçmişine hem de günümüz Türkiye’sine taşıyacaktır. Çünkü o küçük, kimsenin umursamayacağı haber John Gable’ın herkesten sakladığı bir sırdır.

John Gable’ın binlerce kilometrelik yolculuğu onu geçmişin sırlarıyla birlikte Binbaşı Cem Elvan ve emir eri İsmail ile karşı karşıya getirecek ve bu karşılaşma hepsinin hayatını bir daha geri dönülmeyecek şekilde değiştirecektir.

Acar Sanchez Iniesta ilk romanı “Dergah – Dağın Saklı Yüzü”nde bir Türkiye manzarası çiziyor. Bir Amerikalının oryantalist bakışının ardına Türkiye’nin farklı dönemlerinde yaşanan gerçeklerin altını çiziyor.

Iniesta, yarattığı küçük bir köyden bugüne bir insanlık dersleri veriyor. Karların arasına sıkışıp kalmış küçük insanların hayatları bize unuttuğumuz duyguları anımsatıyor.

  • Dergah
  • Dağın Saklı Yüzü
  • Yazar: Acar Sanchez Iniesta
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: 2019
  • Sayfa Sayısı: 280 Sayfa
  • Yayınevi: Chiviyazıları Yayınevi

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Paris’te gönüllü bir sürgün Avni Arbaş

Read Next

İspanya, Yaşasın Ölüm

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram