David Bowie’li ‘The Man Who Fell to Earth’ün Dizi Uyarlamasında Chiwetel Ejiofor Başrolde • Kitap Eki  
TUDEM
 

David Bowie’li ‘The Man Who Fell to Earth’ün Dizi Uyarlamasında Chiwetel Ejiofor Başrolde

Ayrıntı Yayınları

David Bowie’nin kariyerindeki ilk başrol deneyimi olan 1976 yapımı “The Man Who Fell to Earth” diziye uyarlanacak. Dizide başrolü Chiwetel Ejiofor canlandıracak.

2019’dan beri gündemde olan dizi projesi için Hulu, film ve senaryonun televizyon haklarını yıllarca elinde bulundurdu. Bu süre zarfında proje için bir adım atmamasının ardından haklar iki sene önce CBS All Access’e geçmişti.

CBS, özgün olduğu kadar aslını da takip edecek bir “The Man Who Fell to Earth”  uyarlaması için harekete geçti.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

Chiwetel Ejiofor başrolde

“12 Yıllık Esaret”deki (12 Years a Slave) performansıyla akıllara kazınan İngiliz aktör Chiwetel Ejiofor, “The Man Who Fell to Earth”ün dizi uyarlamasında başrolde. Yürütücü yapımcılar Alex Kurtzman ve Jenny Lumet, Ejiofor hakkında, “Chiwetel’in sahne, televizyon ve sinemada yaptığı işlerdeki cesareti ve kalitesi bu rolde ona güvenmemiz için gerekli taahhüdü sağladı. O bizim hayal edebildiğimiz ve edemediğimiz milyonlarca özelliğe sahip bir aktör” dedi.

1963 yılında Amerikalı ünlü bilimkurgu yazarı Walter Tevis’in yazdığı “The Man Who Fell to Earth”ün film uyarlaması 1976’da Berlinale’de Altın Ayı için yarışmıştı. Nicolas Roeg yönetmenliğinde David Bowie’nin Thomas Jerome Newton’ı canlandırdığı film, dünyanın bir çeşit evrim sürecinden geçtiği zamanlarda gezegene gelen ve dünyalıların kaderini belirlemek için kendi geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan bir uzaylıyı konu alıyor.

Son dönemde yankı uyandıran bir diğer Walter Tevis uyarlaması da Netflix’in hit dizisi “The Queen’s Gambit” olmuştu.

 

Kaynak: Bantmag

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Enrique Vila-Matas, Bartleby ve Şürekâsı’

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *