Deniz Poyraz ile söyleşi ve imza günü

Endless Art Taksim tarafından düzenlenen yazar söyleşileri, ilk kitabı “Emine’nin Yanında Konuşulmayacak Şeyler”i yayımlanan Deniz Poyraz ile başlıyor.

28 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikte Poyraz, söyleşinin ardından, yoğun ilgi gören kitabını okurları için imzalayacak.

Poyraz’ın ilk öykü kitabı “Emine’nin Yanında Konuşulmayacak Şeyler”, İletişim Yayınları etiketiyle geçtiğimiz Şubat ayında yayımlandı. On öyküden oluşan yeni kitabında Poyraz; eski geceleri, çocuk aklında kalan yaraları, mahalle kokusunu anlatıyor. Herkesin kendi yaşamından kesitler bulacağı kitapta, aşklar, yenilgiler, sokaklar, insanlar ve geçmiş günler anlatılıyor.

Deniz Poyraz ile söyleşi ve imza günü, 28 Nisan 2018 Cumartesi saat 14.30’da Endless Art Taksim’de ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Adres: İnönü Mah. Elmadağ Cd. 28 Şişli/Istanbul

Okuma önerisi!

Evrim Sayın’ın incelemesi; “Emine’nin Yanında Konuşulmayacak Şeyler
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Deniz Poyraz; detayların içinde saklı beklenmedik sonlarıyla, mahalle kültürünün açmazları ve çocuklukta kalan anlarıyla, gizli kalmış kötülük ve daima açığa çıkacak olan bilincin direngenliğiyle sesleniyor mazimize ve âtimize.

Beni masallarla değil, hakikatle büyüten anneme ve babama…” diye bitiriyor kitabını Deniz Poyraz. O hakikatler öyle sarmış ki hikayelerini, içinde bulunduğunuz toplumla ve onun mevcut veçheleriyle yüzleşirken buluyorsunuz kendinizi bir anda. Yani edebiyat, yaşadığımız hayatın özeti olabilmiş Poyraz’ın dilinde.

Bazen Poyraz’ın dilinden, bazen bir kadının gözünden, bazen bir adamın korkusundan okuyoruz hayatı bu on hikayede. Bu on hikaye, vurucu sona erişmek için ilmek ilmek dokuyor sözcükleri. Hikayelerden birinde korkusuyla yüzleşemeyip kendini korkusunun dehlizine bırakan Ata Kemal, şehir şehir geziyor bir tespih peşinde: Diyarbakır, Mardin, Urfa, Erzurum. İsteği, kardeşinin okumasından yana olan İsa; Ata Kemal’e bir rota çizdiriyor. Ata Kemal, İsa’yı tanımazdan evvel İsa’yı tanıyormuş gibi telaşa kapılıp hakkında hükmediyor. Sonra bir bakıyorsunuz, Ata Kemal tespih kaşifi olup çıkmış.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Geçen yıl Türkiye’de yayımlanan kitap sayısı; 58 Bin 27

Read Next

Atakan Kelleci’den bir ilk roman: Sakın Geç Kalma Mualla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *