Dikkat çeken bir ilk roman; Tutulma

Nevbahar Atabay‘ın Yitik Ülke Yayınları‘ndan 2013’ün Mart ayında yayınlanan romanı Tutulma, bir ilk roman olma özelliği taşıyor.

İlk yazılan romanın okuyucudan göreceği tepki her zaman bir merak konusudur. Kağıda dökülen ilk roman, deneyimsizliği ve özgüveni içinde barındırır. Nevbahar Atabay’ın, Tutulma ismini taşıyan romanı ise okuyucunun aşka bakış açısını revize edecek bir eser.

Roman boyunca, bir tutulma durumu yaşıyor kadın kahramanımız. Aslında bir tek aşk değil, birçok aşk yaşıyor. Bin yıllardır yaşanan, dört bir yanda yaşanan aşklar. Peki, bu tutulma aynı zamanda bir tutsaklık mı? Ama tutsaklık olması için, kadının istese de kopamıyor, özgürce hareket edemiyor olması gerekir, değil mi? Evet, ama kadın özgürce hareket edebiliyor mu?

Yitmeyen duyguları, yitmeyen durumları anlatan Nevbahar Atabay’ın Tutulma adlı romanı, Yitik Ülke Yayınları tarafından yayımlandı. Aşkı çeşitli yönleriyle, ama en çok, patolojik bir olgu olarak ele alan bir anlatı bu. Roman kahramanlarının hareketleri, davranışları kadar, iç dünyalarında olup bitenler de anlatılıyor.

İlklerin devamı gelir mi bilinmez ama, Tutulma‘nın kendisi de eğer gelirse devamı da gözlerden kaçmasın.

  • Tutulma
  • Nevbahar Atabay
  • 111 Sayfa
  • Yitik Ülke Yayınları, 2013

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bir Komünistin Hesaplaşması ya da Neçayev Dönüyor

Read Next

Abim Deniz / Hiç Yayınlanmamış Mektup ve Fotoğraflarla Hamdi Gezmiş’in Anıları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram