Dilek Neşe Açıker’in son romanı; Şarkısı Güzel

Dilek Neşe Açıker’in son romanı Şarkısı Güzel, Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

‘Şarkısı Güzel’de Dilek Neşe Açıker, okurlarını ansızın ortaya çıkan bir mektupla hayatı tamamıyla değişen Neva’nın polisiyeyi aratmayan hikayesine dahil ediyor. Neva ile birlikte hayatımızdaki birçok bilmecenin ve en önemlisi ‘Ben kimim?’ sorusunun yanıtıyla yüzleşiyoruz.

Neva, 20’li yaşlarının sonlarına yaklaşan bir müzisyen. Çocukluğunda aldığı Osmanlıca dersleri nedeniyle eski kelimeleri kullanarak konuşmayı seviyor. Anne babasını tanımamış. Yetiştirme yurdunda büyümüş, bir süre sonra da evlatlık alınmış.

Bir gün kapısı çalınıyor. Küçük bir çocuk bir mektup getiriyor. Bu mektupta hiç tanımadığı annesinin ona verilmek üzere bir mesaj bıraktığı ve bu mesajın bir kapsülle saklandığı yazıyor. Kapsül ise sırları yüzyıllardır ileriki bir tarihte verilmek üzere saklayan Telakigah’ta…

Dilek Neşe Açıker Kimdir?

3 Ocak 1972’de İstanbul’da doğdu. 1995 yılında İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Eğitiminin ardından müzik sektöründe profesyonel olarak çalışmaya başlayan yazar, uzun yıllar pek çok sevilen albümün yapımına imza attı, çeşitli albüm projelerinde yer alan yirmi şarkıya söz yazarı ya da besteci olarak katkı verdi. Kültür sanat programları ağırlıkta olmak üzere televizyonda metin yazarlığı ve proje yöneticiliği yaptı. 2010 yılında spor yazarlığına başladı. Çeşitli gazete ve dergilerde spor yönetimi, spor pazarlaması gibi konularda köşe yazıları yayınlayan yazarın 2013 yılında, Yitik Ülke Yayınları’ndan Evladıma Miras Bu Sevda isimli futbol-anı kitabı çıktı. Çeşitli derleme kitaplarda öyküleri öyküleriyle yer alan Dilek Neşe Açıker’in 2014 yılında ilk romanı Denizin Hikâyesi ve 2015 yılında ikinci romanı Gündüz Kelebeği yayımlandı.

  • Şarkısı Güzel
  • Yazar: Dilek Neşe Açıker
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Mayıs 2018
  • Sayfa Sayısı: 262 Sayfa
  • Yayınevi: Doğan Kitap

 

Okuma önerisi!

Mümkün Ütopya – Michael Albert

“Yaşanabilir Bir Toplum İçin Stratejiler; Mümkün Ütopya”
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Mümkün Ütopya yaşanılabilir bir toplum için yeni seçenekler, davranışlar ve sonuçlar doğuracak yeni uygulamalar üzerine bir çalışma.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bir evlilik, üç kişi, üç ayrı hikâye; Aramızdaki Kadın

Read Next

Serkan Türk’ten Uyurgezer Bir Gölge

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *