Discovery İçerikleri BluTV’de Yayında

Discovery’nin global online video hizmeti discovery+, BluTV’de yayına başladı. Platformun discovery+ için ayırdığı alanda Discovery Channel, TLC, DMAX, ID ve Discovery Science’ gibi kanalların içeriklerinin yanı sıra Eurosport 1 ve 2’nin canlı premium spor yayınları da yer alacak.

Dünyanın önde gelen medya ve eğlence şirketi Discovery Inc., Türkiye’nin ilk yerel, abone bazlı online video izleme platformu (SVOD) olan BluTV’ye yatırımını bu yılın başında duyurmuştu. Discovery’nin BluTV’ye yüzde 35 oranında ortaklığının yanı sıra discovery+ içeriklerinin dijital platformda yayımlanmasını da kapsayan anlaşmanın yasal süreci tamamlandı.

BluTV Kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ ile Discovery CEEMEA (Orta Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya) Bölge Müdürü ve Grup Başkan Yardımcısı Jamie Cooke tarafından düzenlenen çevrimiçi toplantıyla discovery+’ın BluTV kataloğundaki yerini aldığı duyuruldu.

Aralarında “Donald Trump: A Faking It Special”, “Super Soul – Oprah”, “Gold Rush: Freddy Dodge’s Mine Rescue”, “90 Day Diaries”, “Amy Schumer Learns to Cook” ve “Lady Gucci” gibi orijinal yapımların bulunduğu discovery+ içerikleri BluTV’de izlenebilecek. Orijinal yapımlarla birlikte “Altın Peşinde”, “Tamirat Tadilat”, “Ölümcül Av”, “Evliliğe 90 Gün” ve “Emlak Avcıları Türkiye” gibi Discovery programları da platformda yer alacak.

Ayrıca Eurosport kanallarındaki canlı premium yayınlar da BluTV abonelerine açık olacak. Eurosport 1 ve 2 kanallarında yayımlanan “Olimpiyat Oyunları”, “Roland Garros” ve “Giro d’Italia” gibi programlar BluTV’de görülebilecek. (Kültür Servisi)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Opus Amadeus Oda Müziği Festivali Çevrimiçi Konserlerle Devam Ediyor

Read Next

Red Kit Ekranlara Geri Dönüyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *