Doğan Egmont #KitapFuarı standından çocuklar için 5 kitap

Geniş bir yaş aralığında yayıncılık çalışması yürüten Doğan Egmont öne çıkardığı temalarla çocukların ilgisini çekiyor. Deneyimli yazarları çatısı altında buluşturan Doğan Egmont, İstanbul Kitap Fuarı’nda da yerini alarak küçük okurlarıyla buluşmaya devam ediyor.

Her türden kitabın rahatlıkla bulunabileceği kitap fuarında Doğan Egmont’un standı ise geniş yelpazesiyle ilgi topluyor. Doğan Egmont kitap standına uğradığınızda listelediğimiz bu 5 kitaba da bakmanızda fayda var…

1. Sayılar Diyarındaki Kedi – Ivar Ekeland

8+ Yaş, 76 Sayfa

Kaos Teorisi hakkındaki eserleri ile Jurassic Park filmine de danışmanlık yapan Profesör Ekeland, Sayılar Diyarındaki Kedi’deki mizahi dili ile sonsuzluk karmaşasını eğlenceli bir şekilde çözerken, toplama, çıkarma, çarpma ve bölme gibi matematik işlemlerinin de mantığını açıklıyor.

2. Güçlü kızlar güçlü yarınlar için ilham veren öyküler

12+ Yaş, 200 Sayfa

Edebiyatımızın farklı dönemlerden, farklı üslupla yazan, yıllardır okurlarının kalbinde taht kurmuş usta ve ödüllü kalemlerini bir araya getiren kitapta Canan Tan “Küçük Emekçi”, Deniz Erbulak “Bunun Kız ya da Erkek Olmakla İlgisi Yok”, Feyza Hepçilingirler “Kıvırcık Saçlı Küçük Kız”, Gülten Dayıoğlu “Gülnur Kız’ın Anı Defterinden”, İpek Ongun “Asla Asla Vazgeçme”, Karin Karakaşlı “Kargalar Güzeldir”, Nermin Bezmen “Küçük Kız ve Hayali” ve Şebnem İşigüzel “Dünyayı Gezmek İstiyorum” adlı öyküleriyle bir araya geliyor.

3. Meyvelerin Şarkısı – Dilara Okcu

5-8 Yaş, 40 Sayfa

Çocukluk yıllarından beri çocuklar için bir kitap yazma hayali kuran Dila Okcu, minikler için eğlence dolu bir öykü kaleme aldı. Doğan Egmont Yayıncılık’tan çıkan ve minik okurların her sayfasını keyifle çevirecekleri Meyvelerin Şarkısı, çocuklara sağlıklı beslenmenin ve meyve yemenin önemini eğlenceli bir dille anlatıyor.

4. Ceylin ve Mustafa – Banu Savu

10-12 Yaş, 112 Sayfa

Banu Savu’nun Doğan Egmont’tan yayınlanan yeni çocuk kitabı sanal dünyanın büyüsüne kapılıp gerçek dünyadan kopmuş Ceylin ile ona gerçek dünyanın renklerini gösteren Mustafa’nın eğlenceli hikayesini anlatıyor.

5. Dede Korkut ile Adsız Oğul – Koray Avcı Çakman

10-13 Yaş, 124 Sayfa

Çağdaş çocuk edebiyatımızın ödüllü yazarı Koray Avcı Çakman Gel Zaman Git Zaman serisiyle çocukları zamanda yolculuk yapmaya, tarihsel kişilikleri ve fikirlerini gündelik hayatın içinde tanımaya ve anlamaya davet ediyor. Doğan Egmont’tan yayınlanan yeni kitabında Çakman, Korkut ile Adsız Oğul’un hikayesini anlatıyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Tudem Yayınları #KitapFuarı standından çocuklar için 5 kitap

Read Next

Başka Bir İktidar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *