TUDEM
 
DESTEK

Dosya; “Edebiyatta Suç ve Suçlu”

Faba Kahve

İkinci dosyamızı polisiye üzerine kurmamızın nedeni ise polisiye türünün gün geçtikçe yaygınlaşması ve bu türdeki kaliteli eserlerin gittikçe artıyor olması.

Kitap Eki, 16 Temmuz’dan itibaren her ay bir dosya konusu, her hafta dosya kapsamındaki röportajlar, incelemeler ve videolarla yayında. Hazırladığımız bir yıllık program aracılığıyla farklı ilgi alanlarına sahip okurlarımıza seslenmeyi, içeriklerimize daha fazla nitelik katmayı ve edebiyatın birçok alanından yararlanılabilecek arşivlik bir çalışma ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Program, eleştiriden yayıncılığa, üniversiteden korku edebiyatına on iki farklı dosya konusunu kapsıyor.

 
KitapEki
KitapEki

İlk dosya konumuzu, çocuk edebiyatı üzerine, “Yetişkinlerin Dünyasında Çocuk Edebiyatı” başlığı ile hazırlamaya karar vermiştik. İkinci dosyamız ise polisiye edebiyat üzerine “Edebiyatta Suç ve Suçlu” olacak. İkinci dosyamızı polisiye üzerine kurmamızın nedeni ise polisiye türünün gün geçtikçe yaygınlaşması ve bu türdeki kaliteli eserlerin gittikçe artıyor olması. Bu nedenle Ağustos ayı boyunca sizlerin okumasına ve değerlendirmelerine açık olacak dosya çerçevesinde çeşitli söyleşilere, inceleme yazıları ve listelere yer vereceğiz.

Dosyanın ilk haftasında, Kitap Eki’nde, Çağla Üren’in polisiye eserlerin müzikle ilişkisinden bahsettiği “İyi Polisiye İyi Müzik” başlıklı yazısı ve Sherlock Holmes kitaplarından çeşitli alıntıların yer aldığı bir liste bulunuyor. İlerleyen günlerde ise Türkiye’nin ilk ve tek polisiye edebiyat dergisi olan 221B’in Genel Yayın Yönetmeni Özlem Özdemir ve Türkiye Polisiye Yazarları Birliği’nin yönetiminden Algan Sezgintüredi ile yaptığımız söyleşiler yer alacak. Sonraki haftaların yazı başlıkları ise ilerleyen günlerde güncellenecek ve okurlarımız da buradan takip edebilecek.

Tüm polisiyeci okurlarımıza keyifli okumalar dileriz. Unutmayın:

İyi polisiye, iyi edebiyattır.

***

İyi Polisiye İyi Müzik

www.kitapeki.com editörlerinden Çağla Üren’in kaleme aldığı yazı için TIKLAYINIZ

Sherlock Holmes Kitaplarından Derlenmiş 7 Etkileyici Alıntı

Ülkemizde de yakından tanınan Sherlock Holmes karakterinin olayları çözerken ustaca söylediği sözler ders niteliğinde… Gelin bu ustaca kurulmuş cümlelerden 7 tanesine birlikte göz atalım.

 

Kitap Eki Dergisi

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

“Çok param olsa böyle bir kütüphane yapardım” diyen var mı?

Read Next

Adaleti Yolda Arayanlar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *