Dünya Genelinde İptal Edilen Suç Edebiyatı Festivalleri Çevrimiçi Düzenlenecek

Koronavirüs salgınından dolayı dünya genelinde iptal edilen suç edebiyatı festivalleri çevrimiçi ortamda düzenlenecek.

Pandemi koşulları nedeniyle bu yıl düzenlenecek suç edebiyatı festivallerinin çoğu iptal edildi. Bu festivallerden bazıları etkinliklerini çevrimiçi ortama taşımaya karar verdi. Polisiye severler bu sanal festivallere online olarak katılabilecek, canlı gerçekleştirilen etkinlikleri izleyebilecek ve önceden kaydedilmiş panelleri ve röportajları takip edebilecekler.

Haziran ayında Bristol’da düzenlenmesi planlanan CrimeFest’in ise online olarak düzenlenemeyeceği açıklandı. Önümüzdeki sene için de henüz bir tarih belirlemeyen festival yönetimi  bir bağış kampanyası başlattı. Kampanya şuradan incelenebilir.

Çevrimiçi düzenlenecek suç edebiyatı festivalleri şöyle:

Mayıs

Newcastle Noir:

Festival geçtiğimiz günlerde, 1-3 Mayıs tarihlerinde düzenlendi. Festival kapsamında Yrsa Sigurðardóttir, LJ Ross, Liz Nugent ve Mari Hannah gibi yazarların katılımıyla çeşitli paneller yapıldı. Önceden kaydedilen bu panellere şuradan ulaşılabilir.

The Big Book Weekend:

İptal olan bazı İngiliz edebiyat festivallerini bir araya getiren sanal bir kitap festivali olan The Big Book Weekend, 8-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlendi. Festivalde yer alan çeşitli etkinliklerine (‘Villanelle’in yazarı Luke Jennings röportajı, suç edebiyatı panelleri ve daha fazlası) şuradan ulaşılabilir. Etkinlikler, ücretsiz kayıt yaptırdıktan sonra izlenebilir.

Hay Festival Digital:

Edebiyatın birçok alttürünü barındıran bir etkinlik olan Hay Festival Digital, 18-31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Festival şuradan takip edilebilecek.

Temmuz

Theakston Old Peculier Crime Writing Festival:

Harrogate International Festivals tarafından düzenlenen Theakston Old Peculier Crime Writing Festival’in iptali söz konusu. Ancak HIF, daha önceki suç edebiyatı festivallerinden, dijital kitap kulüplerinden ve yeni içeriklerden oluşan online bir merkez kurdu. İçeriklere şuradan bakılabilir.

Eylül

Noirwich Crime Writing Festival:

10-13 Eylül tarihleri arasında Norwich’te düzenlenecek olan festival için bu plana sadık kalınacak gibi görünüyor. Gelişmeler şuradan takip edilebilir.

Bloody Scotland in Stirling:

Bloody Scotland in Stirling etkinliği iptal edildi ancak festival kapsamında online etkinliklerin düzenlenmesi planlanıyor. Gelişmeler şuradan takip edilebilir.

Ekim

Capital Crime:

1-3 Ekim tarihleri arasında Londra’da düzenlenecek olan festivalle ilgili herhangi bir değişiklik henüz yok. Güncel gelişmeler şuradan takip edilebilir.

Noireland 2020 International Crime Fiction Festivali:

Festival Kuzey İrlanda’da mart ayında düzenlenecekti ancak ekim ayına ertelendi.  Festivale dair gelişmeler şuradan takip edilebilir.

Bouchercon:

California’da düzenlenen Bouchercon festivali ise tamamen iptal edildi. Ancak, bazı etkinliklerin online olarak düzenlenmesi bekleniyor. Gelişmeler şuradan takip edilebilir.

 

Kaynak: 221B

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Agnès Varda’nın filmlerini ve eserlerini bir araya getiren box set ağustosta satışa sunulacak

Read Next

En Az 1 Yıllık Film İhtiyacınızı Karşılayabilecek Felsefi Filmler

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *