‘Duru Olmak’ Belgeselinin İlk Gösterimi 39. İstanbul Film Festivali’nde Yapılacak

Nükhet Duru’nun bilinmeyen yönlerinin anlatıldığı “Duru Olmak” belgeselinin ilk gösterimi 39. İstanbul Film Festivali’nde yapılacak.

Yönetmenliğini Mu Tunç’un yaptığı belgeselin çalışmalarına, Nükhet Duru’nun son albümü “Hikâyesi Var”ın iki yıla uzanan yaratım süreci esnasında başlandı. Belgeselde hem sanatçının son albümüne hem de hayat hikâyesine farklı bir açıdan yaklaşılıyor.

Belgeselde sanatçının son albümünde birlikte çalıştığı Sıla, Kenan Doğulu, Teoman, Mabel Matiz, Funda Arar, Ceylan Ertem, Ata Demirer, Kalben, Zeynep Bastık, Rubato, Sena Şener ve Evrencan Gündüz ile yapılan görüşmeler de yer alıyor.

Yapımcılığını Evren Ercan’ın üstlendiği belgeselin orijinal müziklerini Orkun Tunç hazırladı.

Festivalin Galalar başlıklı bölümünde ilkgösterimi yapılacak olan “Duru Olmak” belgeseliyle İstanbul Film Festivali kapsamında ilk kez bir yerli belgesel için gala yapılmış olacak.

Bu yıl 10-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 39. İstanbul Film Festivali, koronavirüs salgınından dolayı ertelendi. Belgeselin hangi tarihte izleyiciyle buluşacağı henüz belirsizliğini koruyor.

Belgeselden yayımlanan ilk fragman ise şöyle:

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Online Festivalde FIPRESCI Ödülü, ‘Beni Uydur’ Filmine Gitti

Read Next

Wes Anderson, Karantina Sürecinde İzlediği 11 Filmi Paylaştı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *