Duygu Asena Roman Ödülü sahibi Oylum Yılmaz oldu

Oylum Yılmaz Gerçek Hayat adlı eseriyle, edebiyat dünyasında başarıları desteklemek amacıyla verilen Duygu Asena Roman Ödülü’nün sahibi oldu.

Türkiye’yi kadın hakları özgürlük ve eşitlik konularında  “ilk”lerle tanıştıran Duygu Asena’nın anısına, 2007 yılından itibaren verilen Duygu Asena Roman Ödülü sahibini buldu. Edebiyat dünyasında başarıları desteklemek amacıyla değer görülen ödül, bu yıl Gerçek Hayat adlı eseriyle Oylum Yılmaz’ın oldu.

Doğan Kitap’ın Duygu Asena’nın anısını yaşatmak ve fikirleri için düzenlediği Duygu Asena “Kadının Hâlâ Adı Yok” Roman Ödülü sonuçlandı.

Seçici Kurul, 02 Mayıs 2018 Çarşamba günü yaptığı toplantıda Oylum Yılmaz’ı, Gerçek Hayat adlı kitabındaki kendine has üslubu ve etkileyici anlatımının yanı sıra Türkiye feminizm tarihi içerisinde önemli rol üstlenen yazarlara selam göndererek kadına ait görülen temel duyguları ilgi çekici kurgusuyla anlatması bakımından oybirliğiyle ödüle layık gördü.

Okuma önerisi!

Gerçek Hayat – Oylum Yılmaz

Doğan Yalçın’ın incelemesi; “Oylum Yılmaz, gerçekle hayal arasında bir hikayeye davet ediyor…
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Gerçeğin hayalle dönüşebildiği, hayalinde gerçekle bu kadar iç içe olduğu bir kitabın büyüsünde kalmak, edebiyat açısından, biz okuyucu ve yazarlar açısından hem ilginç hem ilgi çekici hem de yenilenme ve farklı bakabilme duygusuyla ele almak, okumak çok kıymetli olmalı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Murat S. Dural Nisan 2018 Okumaları

Read Next

Orhan Veli’nin en sevilen şiirleri İş Sanat’ta seslendirilecek

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *