Ebedi Barış Online Gösterimlerle Perde Açıyor

Ebedi Barış, online gösterimlerle seyirciyle buluşacak. Oyun 15 Ocak Cuma günü www.tiyatronet.com sitesinde online prömiyer yapacak.

2020 yılının mart ve kasım aylarında prömiyer yapması beklenen ancak yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi dolayısıyla tiyatrolar kapandığı için oyunlarını iptal etmek zorunda kalan Ebedi Barış ekibi, online gösterimlerle seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

İspanyol oyun yazarı Juan Mayorga’nın Immanuel Kant’ın 1975 yılında kaleme aldığı Ebedi Barış metninden yola çıkarak aynı isimle kaleme aldığı oyunu, Özge Yüksel İspanyolca aslından dilimize çevirdi. Yönetmenliğini Deniz Atam’ın üstlendiği oyunda Furkan Kalabalık, Kaan Sevi, İsmet Ege Tonbul, Serdal Genç ve Deniz Atam rol alıyor.

Ebedi Barış oyunu 15 Ocak Cuma günü, www.tiyatronet.com sitesinde online prömiyer yapacak.

Oyunun özeti:

Üç köpek uykudan uyandıklarında nerede oldukları anlaşılmasın diye önceden ilaçla uyutulduklarını fark ederler. Terörle mücadele eden K7 grubuna katılmak isteyen yüz köpek arasında yapılan bir elemeden sonra bu üç köpek seçilmiş ve ikinci bir yarışa girmek için neresi olduğunu bilmedikleri bu yere getirilmişlerdir.

John-John azılı bir kırma köpektir ve terörle mücadele eğitimi veren özel bir okulda yetiştirilmiştir. Tüm ailesi terörle mücadelede görev alan John-John’un tek arzusu sınavı kazanıp K7’ye katılmak ve Beyaz tasmanın sahibi olmaktır.

Odin, zeki bir sokak köpeğidir ve bir Rottweiler’dır, olağanüstü koku alma becerisi ile bilinir. Sıcak bir yer ve daha iyi yemekler için K7’ye katılmak istemektedir.

Enmanuel bir Alman Çobanıdır ve diğerlerinden farklıdır. Vahşi değildir ve iyi koku alamaz. Ama oldukça zekidir, K7’ye katılmayı istemesinin çok özel bir sebebi vardır.

Köpekler Cassius ve İnsan tarafından test edilirler. Cassius bir K7 gazisidir ve yaşlı bir Labradordur. K7 için yalnızca bir aday seçilecektir ve başarılı olan adaya K7’nin beyaz tasması hediye edilecektir.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Liniers’in Ödüllü Kitabı’ Türkçede

Read Next

Can Yayınları’nda ’Bir Garip Orhan Veli’

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *