Ödüllü yazar Elif Yonat Toğay’dan çocuk kitabı; Bir Şeyler Yapmam Gerek

Ödüllü yazar Elif Yonat Toğay, ilk çocuk kitabı Bir Şeyler Yapmam Gerek ile çocukların dünyasına dair kısa öyküler anlatıyor. Yazar, hayatın tam içinden çekip çıkardığı öykü çeşitliliğiyle güldürüyor, düşündürüyor, şaşırtıyor.

Yazar Elif Yonat Toğay’ın ilk çocuk kitabı Bir Şeyler Yapmam Gerek, Tudem Edebiyat etiketiyle yayımlandı. Beş ayrı başlık altında 15 kısa öykünün yer aldığı kitap, okurlarını hayal kurmak, dikkatli olmak, sorunlara çözüm bulmak, büyümek ve âşık olmak için “Bir şeyler yapmam gerek!” diyen çocuklarla tanıştırıyor. Yazar Elif Yonat Toğay anlatım dili, günceli yakalayan hikâyeleri ve kendine has mizahi duruşuyla her yaştan okurun gönlünü fethediyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Yazar, anne ve babasının sorunlarını tek başına çözemeyeceğini anladığı için kardeş isteyen bir çocuğun ya da kulaktan kulağa yaydıkları haberlerle sevgili öğretmenlerinin başına gelmedik bırakmayan bir okul dolusu öğrencinin hayatın içinden, komik öykülerine imza atıyor. Okurlarını başrolde hayallerin ve büyüme sürecinin olduğu bir dünyaya davet eden bu eğlenceli kitap, öykülerinin şaşırtıcı sonlarıyla ters köşe yaptırıyor.

Öyküleri, Varlık, Sarnıç, Kitapçı gibi dergilerde yayımlanan Elif Yonat Toğay, çocukların hayallerinden ve geleceğe dair düşlerinden beslenen Bir Şeyler Yapmam Gerek kitabında kıvrak kalemi ve eşsiz mizah anlayışıyla sıradan durumlardan sıra dışı hikâyeler çıkarmayı başarıyor.

Elif Yonat Toğay Kimdir?

Elif Yonat Toğay 1968 İstanbul doğumlu. Üsküdar Amerikan Kız Lisesi’nde ve Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenim gördü. İngilizce’den Türkçe’ye kitap çevirileri yaptı. Öyküleri, Varlık, Sarnıç, Kitapçı, Patika, Edebiyatist, gibi pek çok dergide yayımlandı. Tudem Edebiyat Ödülleri (2016) yarışmasında üçüncülük, Adnan Yücel (2015) Öykü Yarışmasında üçüncülük, Antalya Konyaaltı Belediyesi Kadın Öyküleri (2015) yarışmasında ikincilik ödüllerini aldı. Eserleri, Yaşar Kemal (2016), Madenci Edebiyatı (2014) ve Nöroloji Öyküleri (2014) yarışmalarında da yayımlanmaya değer görüldü.

  • Bir Şeyler Yapmam Gerek
  • Yazar: Elif Yonat Toğay
  • Resimleyen: Gökçe İrten
  • Türü: Öykü, 8 yaş ve üzeri
  • Baskı Yılı: Mayıs 2018
  • Sayfa Sayısı: 80 Sayfa
  • Yayınevi: Tudem Yayınları

 

Okuma önerisi!

Taşkafa – Ömer Açık

Perge Dündar’ın incelemesi; “Taşkafa; İdil ve inatçı dedesi…”
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Ömer Açık’ın en yeni romanı Taşkafa’da bir ortaokul öğrencisinin aile geçmişinde sır gibi saklanan bir olayı öğrenip araştırmalara başlayarak gizemi aydınlatmasını okuyacaksınız.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bir Değişim Kitabı: Mutluluk Projesi

Read Next

füruğ’a veda mektubu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram