Emin Alper’in Yeni Filmi ‘Balkaya’nın Hazırlıkları Başladı

“Tepenin Ardı”, “Abluka” ve “Kız Kardeşler” adlı filmleri ulusal ve uluslararası pek çok festivalde ödüle değer görülen Emin Alper’in yeni filmi “Balkaya”nın hazırlıkları başladı. Başrolleri Selahattin Paşalı ve Ekin Koç’un paylaşacağı filmin çekimleri temmuz ayında başlayacak.

Emin Alper’in yazıp yönettiği dördüncü uzun metraj film olan “Balkaya”, temmuz ayında, ağırlıklı olarak Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde çekilecek. Politik ve psikolojik gerilim türündeki filmde, bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Balkaya kasabasına yeni atanan genç savcı Emre, belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri anlatılacak.

Başrollerinde Selahattin Paşalı ve Ekin Koç’un yer alacağı filmde, onlara Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci ve Nizam Namidar eşlik edecek. Yapımcılığını Nadir Öperli’nin, görüntü yönetimini Christos Karamanis’in üstlendiği filmin yapım tasarımı ise Nadide Argun van Uden’e ait.

“Balkaya” 2020’de Cannes Film Festivali’nin dikkat çekici işlere imza atan yönetmenlerin yeni projelerini hayat geçirmek için gerekli uluslararası ortaklıkları kurmasını sağlayan Cinefondation, L’Atelier programına seçilmişti.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

A Quiet Place Part II, Pandemi Döneminde ABD’de 100 Milyon Dolar Gişe Hasılatına Ulaşan İlk Film Oldu

Read Next

Ahmet Ümit’in Yeni Romanı Kayıp Tanrılar Ülkesi Çıktı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *