Emin Alper’in yeni filmi “Kurak Günler” Cannes Film Festivali’nde

Emin Alper’in dördüncü uzun metraj filmi “Kurak Günler”, 75. Cannes Film Festivali’ne seçildi. Türkiye-Fransa-Almanya-Hollanda-Yunanistan-Hırvatistan ortak yapımı olan filmin dünya galası bu yıl 17-28 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenecek festivalin resmi bölümlerinden “Belirli Bir Bakış”ta (“Un Certain Regard”) yapılacak.

“Tepenin Ardı”, “Abluka” ve “Kız Kardeşler” ile ulusal ve uluslararası birçok festivalden ödüllerle dönen Emin Alper’in yeni filmi “Kurak Günler”in başrollerinde Selahattin Paşalı ve Ekin Koç, yardımcı rollerde Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz yer alıyor.

Politik ve psikolojik gerilim türlerinin unsurlarını taşıyan film, bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alıyor.

Ay Yapım, Liman Film ve Zola Yapım’ın yapımcısı olduğu Kurak Günler (proje adı “Balkaya”) T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği almıştı. Film, Cannes’daki dünya galasının ardından 2022’nin sonbahar aylarında Türkiye’de seyirciyle buluşacak.

 

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Zülfü Livaneli’nin ünlü romanı dizi oluyor

Read Next

Paramount Plus’tan ‘The Turkish Detective’ dizisi geliyor: Haluk Bilginer başrolde

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram