Fadik Sevin Atasoy’a Boulder Fringe Festivali’nden Ödül

Fadik Sevin Atasoy, Boulder Fringe Festivali’nde “En İyi Drama Sineması Yapımı” ödülünü kazandı. Festival Başkanı David Ortalano da Atasoy’un drama filminin festival seyircisi tarafından en beğenilen yapım olduğunu açıkladı.

Bu yıl çevrim içi olarak düzenlenen Colorado’daki Boulder Fringe Festivali’nde 13 Ağustos’ta gösterime başlayan ve Fadik Sevin Atasoy’un yazarı, oyuncusu ve yönetmeni olduğu  “MUSE 90401- Bir Esin Perisi” ile “En İyi Drama Sineması Yapımı” ödülünü kazandı.

Festival başkanı David Ortalano, kadın yönetmenlere dünyada çok ihtiyaç olduğunu vurgulayarak ilk yönetmenliğinde ödül kazanan Fadik Sevin Atasoy’un drama filminin kendi içinde özgün bir tür olarak yaratıldığını ve festival izleyicisi tarafından en beğenilen yapım olduğunu açıkladı.

Atasoy ödülün ardından sosyal medya hesabında bir paylaşım yaparak, “Kan ,Ter ve Gözyaşı diye seslenir MUSE eserin kalbinde. Aslında her eser yaratıcısı inkar etse de ister istemez otobiyografiktir. Nice duygu nice deneyim yaşattın bana MUSE ama bu son yaşattığın ödül her şeye değdi. Ve nice güzel insan kattın bu yolculuğunda bana. ABD Boulder Fringe Festivali’nde ‘En İyi Drama Sineması Yapım’ ödülünü alan tüm ekip arkadaşlarımı yürekten kutluyorum; Bu başarı hepimizin” ifadelerini kullandı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Güzin Öztürk’ün Ödüllü Romanı Okurlarla Buluştu

Read Next

JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması Başvuruları Sürüyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *