TUDEM
 
TUDEM

Fantastik Diyarlara Macera Dolu Yolculuklar Devam Ediyor

Faba Kahve

Şiir, roman ve öyküleriyle tanınan Altay Öktem’in çocuklar için yazdığı “Sihriâlem Geçitleri” dizisi, üçüncü kitap Gölgeler Diyarı’yla devam ediyor. Roman, 9 yaş ve üzeri tüm çocuklar için Can Çocuk’tan raflarda yerini alıyor.

Sihriâlem Geçitleri’nde yeni bir diyarın kapısı açılıyor! Yoksa… kapanıyor mu?Cevap vermek zor, çünkü konu “gölgeler” oldu mu, her şey bildiğinizin tersine dönüşebilir. Çağıl ve Berk bunu kendi gözleriyle görmek üzere!

Ne zaman ve nerede açılacağı hiç belli olmayan Sihriâlem Geçitleri, bu kez kahramanlarımızı, gölgelerin yaşadığı Kagenokuni’ye götürüyor. Biraz fen bilgisine bolca soru, merak ve hayal gücü eklenince, çocuklar kendilerini, gölgelerin başınabuyruk kurallarına göre işleyen, karnaval gibi diyarda buluyorlar. Bu kez, tanıdıkları pek çok kimse de onlara eşlik ediyor. Ancak bilmedikleri şey şu: Gölgeleri ne kadar tanıyabilirsiniz?..

 
KitapEki
KitapEki

Şair, yazar Altay Öktem’in sevilen dizisi “Sihriâlem Geçitleri”nde macera sürüyor! Fantastik diyarlara yolculuklarda, gerçekle hayali birbirinden ayıran gizem perdesi günden güne incelirken, kahramanlarımız kendilerine kurallar, alışkanlıklar ve birbirimizi tanımak üzerine yepyeni sorular soruyorlar. (Tanıtım Bülteninden)

Kitap Eki Dergisi

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

En İyi İlk Film Seçildi: ‘Uzun Zaman Önce’ Gösterimde

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *