Fatma Nur Kaptanoğlu'ndan Yeni Öykü Kitabı: Ateşten Atlamak • Kitap Eki  
TUDEM
 

Fatma Nur Kaptanoğlu’ndan Yeni Öykü Kitabı: Ateşten Atlamak

 
TİMAŞ
Say Yayıncılık

Fatma Nur Kaptanoğlu’nun yeni öykü kitabı Ateşten Atlamak, Can Yayınları’ndan okurlarla buluşuyor. Kaptanoğlu, öykülerinde geleceğe yol alırken ardımızda bıraktıklarımıza odaklanıyor.

Ateşten Atlamak iki uzun öyküden oluşuyor. Bu iki öykü, küçük yerlere sığmayan hayatlar, elden kaçan, denetlenemez duygular, sıkışmışlık hissi, insanın korkularına karşın engel olamadığı kendini aşma dürtüsü hatta taşma hali gibi ortak temalara sahip. İkisinde de başkarakterler zorlu bir sınav vermek zorunda kalıyor; gerek yakın çevreleri ve toplum gerekse kendi kaygılarıyla gelen sınırlar karşısında tavır almaya itiliyorlar. Kitaba adını veren “Ateşten Atlamak” adlı öykünün anlatıcısı biricik sırrını artık içinde taşıyamazken, “Daha Uygun Bir Kader”in başkarakteri kendi yıkıcı duyguları ve ardından gelen pişmanlıkla yüzleşiyor.

“Sıra üçüncü ve son atlayışımda. Derin bir nefes alıp ilk adımımı atıyorum ateşe doğru. Bu kez biraz daha yükseğe zıplıyorum, ateşin değip geçen sıcaklığı siyah pantolonumun bileklerimi açıkta bırakan kısalığından sızıyor vücuduma…”

TİMAŞ
Günışığı Kitaplığı

(Tanıtım Bülteninden)

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Rick and Morty’nin Yapımcısı: Sinema Filmi Gelebilir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *