FEMEN Hareketinin Liderinden: “Bütün Kadınlar Kahramandır”

Kitap Eki Dergisi

İnna Shevchenko’nun “Bütün Kadınlar Kahramandır” adlı kitabı, Şirin Erkan Leitao çevirisiyle Bilgi Yayınevi etiketiyle yayımlandı.

İnna Shevchenko, henüz otuz yaşında genç bir kadın olmasına rağmen olağanüstü bir hayat hikâyesine sahip. 2012 yılından beri FEMEN hareketinin lideri olan Shevchenko, bu kitabında tarihteki önemli kadın figürleri, özel hayatında kendisine esin kaynağı olan kadınları anıyor ve onurlandırıyor. İnançlarını biçimlendirmesinde kendisine yardımcı olan kadınlardan söz ediyor.

Bu kitapta, Shevchenko’ya kadınların güçsüz cins olmadığını öğreten Ay Savaşçıları mangasından Maria Botchkareva gibi kadın askerlerin, onu cinsiyetçi dinsel ahlaki kuralları reddetmeye ve bilginin meyvesini tatmaya yönlendiren Havva‘nın, kadınların da erkekler kadar yetenekli olduklarını ve tüm alanlarda seslerini duyurmayı hak ettiklerini ortaya koyan Inès Armand‘ın, Nellie Bly‘ın ve diğer birçok kadın figürün, tarihteki ve günümüzdeki yazar, gazeteci, mühendis, politikacı birçok kadının belki de hiç bilmediğiniz yönlerini keşfedeceksiniz.(Tanıtım bülteninden)

 
KitapEki
KitapEki
   

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Alejandro González Iñárritu, Yeni Filmi İçin Hazırlıklara Başladı

Read Next

Atwood’un 2019 Booker Ödülü’nü Alan Romanı Türkçede

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *