Feridun Oral, Bologna’da İllüstratörler Sergisi’nde

Bu sene Bologna Çocuk Kitapları Fuarı İllüstratörler Sergisi’ne seçilen isimler arasında Feridun Oral da bulunuyor.

Yeni kitabı “Dedemin Hayal Defteri”,  Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Feridun Oral, bu sene 1 – 4 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan Bologna Çocuk Kitapları Fuarı İllüstratörler Sergisi’ne 2901 illüstratör arasından seçildi.

Uluslararası çocuk kitapları sektörünün en önemli buluşma noktası olan Bologna Çocuk Kitapları Fuarı bu sene 1 – 4 Nisan  tarihleri arasında Bologna/İtalya’da gerçekleşecek. 50 yıldır çocuk kitabı yayıncılarını, illüstratörleri, yazarları, tasarımcıları, telif ajanslarını bir araya getiren fuar, her sene o yılın görsel ve içerik anlamında en yenilikçi, benzersiz çocuk kitaplarına ev sahipliği yaparak sektörün trendlerini belirliyor.

Her sene binlerce illüstratörün işleri arasından seçilen çalışmaların sergilendiği ve fuarın en önemli alanlarından biri olan İllüstratörler Sergisi’ne o senenin en iyi  illüstratörleri seçiliyor. 1967 yılından bu yana yapılan sergi, farklı ülkelerden sanatçıların işlerini sergileyerek illüstrasyonda son trendleri belirliyor.

Bu sene Bologna Çocuk Kitapları Fuarı İllüstratörler Sergisi’ne seçilen isimler arasında Feridun Oral da bulunuyor. 2901 illüstratör arasından seçilen 76 illüstratör arasında bulunan Oral’ın son kitabı “Dedemin Hayal Defteri”, bu ay Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı. “Dedemin Hayal Defteri”,  minik okurların renk renk boyalarıyla katkıda bulunabilecekleri, yaratıcılıklarını pekiştirebilecekleri gerçek bir hayal defteri… Bu kitabın içindeki boş sayfalara siz de sevdiğiniz, hayal ettiğiniz şeylerin resmini yapabilir, İsterseniz eskizlerin içini doldurabilir, rengârenk boyalarla renklendirebilirsiniz.

  • Dedemin Hayal Defteri
  • Yazan-Resimleyen: Feridun Oral
  • Türü: Çocuk – Resimli Masal Kitabı (3-8 Yaş)
  • Baskı Yılı: Şubat 2019
  • Sayfa Sayısı: 28 Sayfa
  • Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Trabzon’un Vakfıkebir İlçesine Eren Bülbül’ün Adını Taşıyan Kütüphane Kuruluyor

Read Next

Yordam’dan Şubat ayında 5 yeni kitap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *