Feryal Tilmaç ile Yazı Atölyesi

Yazı Atölyesi, yazmaya olabildiğince farklı yönlerden yaklaşan, on iki haftalık kapsamlı bir ortak çalışma platformu olarak planlanmıştır. Program süresince katılımcılara edebiyat metinlerinin ve edebiyat dışı metinlerin kaleme getirilmesinde yararlanılacak teknik bilgilerin yanı sıra kurmacanın unsurları, edebiyat türleri ve özellikleri ile ilgili bilgiler, seçilmiş eserler/bölümler üzerinden örneklendirilerek aktarılacaktır.

Atölye, hayatın her alanındaki bilgi, görgü, deneyim ve birikimlerin ışığında oluşturulacak öznel bakış çerçevesinde, özgün, etkileşime açık, yaratıcı bir ortak çalışma alanı olarak öngörülmüştür. Ana hatları belirlenmiş programın, kurulacak grubun merak, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda değişip gelişmesi ve gruba özgü kapsamlı ve kuşatıcı bir akış oluşturulması amaçlanmaktadır. Yakından incelenen tüm konular uygulamalı olarak ele alınacak, katılımcılar tarafından yazılacak metinler üzerinden değerlendirilecektir. Atölye çalışması “yazı” ile ilişkide olan, olmak isteyen, okumaya, yazmaya, yaratıcılığa ilgi duyan tüm katılımcılara açıktır.

Feryal Tilmaç kimdir?

Adana’da doğdu. Adana Anadolu Lisesi’ni ve Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Bir süre kendi alanında çalıştı. Şarapçılık, Tekstil ve Tarımsal Teknoparklar konulu üç ekonomik araştırma kitabının ortak yazarıdır. Öyküleri, denemeleri, çevirileri, Artimento, Ceysanat, Varlık, İmge Öyküler, Eşik Cini, Deniz Yıldızı, Kül Öykü, Hece Öykü, Roman Kahramanları, Dünden Bugünden Edebiyat vb. dergilerin yanı sıra Altzine, Altkitap, Borges Defteri ve benzeri elektronik platformlarda yayınlandı. Trilobis adlı öyküsü ile 2006 Altkitap Öykü Ödülü’nü aldı. İlk öykü kitabı 2007 yılında çıktı (Mevt Tek Hecelik Uyku, Okuyan Us Yayın). Öyküleri yurtiçi ve yurtdışında çeşitli antolojilerde yer aldı. 2008’de aynı yayınevi tarafından yayınlanan ikinci öykü kitabı Aradım Yaz Dediniz, 2009 Sait Faik Hikâye Armağanı’na değer görüldü. Üçüncü öykü kitabı Esneyen Adam YKY tarafından yayınlandı. Yazar 2008 yılından bu yana çeşitli kurum ve kuruluşlarda yaratıcı yazarlık ve okuma atölyeleri yürütmektedir.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Gamlı Baykuş Dergisi’nin 5.Sayısı raflardaki yerini aldı…

Read Next

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram