Final Pazarlama’dan iflas öncesi konkordato hamlesi!

Üniversiteye yönelik yayınları ve kırtasiye yatırımları ile öne çıkan Final Pazarlama yaşadığı mali sıkıntıyı aşamayınca mahkemeye başvurdu. Konkordato talebinde bulunduğunu resmi sitesinden iş ortakları ile paylaşan Final Pazarlama, hacizlere karşı koruma istedi. Mahkeme şirketin başvurusu sonrası tedbir kararı verdi. Tedbir kararı ile birlikte geçici konkordato komiser heyeti atandı.

Konkordato, OHAL döneminde kaldırılan iflas erteleme yerine getirildi. 2004 yılından beri uygulamada olan iflas erteleme sistemi kaldırılarak yerine ‘Kurtarma anlaşması kurumu’ getirilmesinin ardından mali açıdan zor durumdaki şirketler, borçlarını yapılandırmak için kendilerine ek süre tanınması için bu yola başvuruyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

HACİZLERE KARŞI KORUMA

Hürriyet’te yer alan habere göre, konkordato talebinde bulunan Final Pazarlama, hacizlere karşı koruma istedi. Mahkeme şirketin başvurusu sonrası tedbir kararı verdi. Tedbir kararı ile birlikte geçici konkordato komiser heyeti atandı.

1995 yılında kurulan Final Pazarlama, yayıncılık yanı sıra kırtasiye alanında da etkin bir faaliyet yürütüyor.

Konkordato Nedir?

Konkordato, batık şirketlerin alacaklılara borcunun ödenmesi için var olan bir sistemdir.

Konkordato müessesesi borçlarını ödemede zorlanan şirket ve kooperatiflerin, bir kısım borçlarından kurtularak borçlarını ödeyebilir duruma getirmeleri için uygulanan bir müessesedir. Bu uygulamada alacaklı ve borçluların konkordato müessesesi kapsamında borç ve alacakları yeniden yapılandırma işlemine tabi tutulmaktadır.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bu sahafta çocuk kitapları ücretsiz!

Read Next

Lilâv Kitabevi: “Bir noktadan sonra kitapçımızı yönlendiren okurun kendisi oldu.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram