Fosforlu Cevriye Üzerinden Suat Derviş’i Anlamak

“Fosforlu Cevriye Üzerinden Suat Derviş’i Anlamak”  isimli etkinlik 21 Nisan’da İthaki Akademi’de gerçekleştirilecek.

Döneminin önemli edebiyatçılarından ve değerli bir kadın yazar olarak Suat Derviş’in anısını canlı tutmak, eserlerinin bugün de hak ettikleri yeri bulmasını sağlamak adına “Fosforlu Cevriye Üzerinden Suat Derviş’i Anlamak”  isimli etkinlik 21 Nisan’da İthaki Akademi’de gerçekleştirilecek.

TİMAŞ
TİMAŞ

Hayatı “unutulmuşluk”  hissi ve “eserlerinin bir daha basılmayacağı” düşüncesi ile sona eren Suat Derviş’in edebiyatımızda ve kültür hayatımıza bıraktığı izi biraz daha derinleştirebilmek amacıyla yola çıkıldı.

Suat Derviş’in hayatı

İlk bölüm Suat Derviş’in hayatı, eserlerinin Türk edebiyatındaki yeri, Fosforlu Cevriye’nin tüm eserleri arasındaki yerini aktarmaya çalışan bir söyleşi içeriyor. İkinci bölüm ise, Fosforlu Cevriye karakterinin analizi ile başlıyor ve Fosforlu Cevriye rolüne girmiş Şenay Gürler’in performansıyla hem kitabın baş karakteri hem de yazarla derin bir sohbete dönüşüyor. Şenay Gürler aracılığıyla Fosforlu Cevriye’yi ete kemiğe bürünüyor, kendi ağzından hayat hikâyesini ve kim olduğunu anlatıyor.

Etkinliğin organizasyonu ve moderatörlüğü Yazım Kılavuzu tarafından yapılıyor. 21 Nisan Cumartesi günü saat 13.00-15.00 arası İthaki Akademi’de Suat Derviş okurlarıyla buluşmak ümidiyle.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Yeni Gelen Dergisi’nin ikinci sayısı çıktı: “Mesleğimiz Umut Bizim”

Read Next

Çocuk kitapları; Söz Uçar, Yazı Kalır

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram