KitapEki
    Fransa’nın en popüler bilimkurgu çizgi romanı sinemaya uyarlandı. • Kitap Eki
 
TUDEM
 
DESTEK

Fransa’nın en popüler bilimkurgu çizgi romanı sinemaya uyarlandı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği İKSV Galaları’nda Luc Besson’un yıllardır merakla beklenen son filmi ‘Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu’ gösterilecek.

‘Beşinci Element’ten 20 yıl sonra yine görkemli bir filmle beyazperdeye dönen Luc Besson, ‘Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu’ (Valerian and the City of a Thousand Planets) ile göz alıcı bir bilimkurgu evrenini olağanüstü parlak bir oyuncu kadrosuyla bir araya getirerek kült olmaya aday yeni bir filme imza atıyor. Luc Besson’un senaryosunu yazıp yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği filmde Valerian rolünde Dane DeHaan, yardımcısı Laureline rolünde ise Cara Delevingne var. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Komutan Arün Filitt rolünde Clive Owen, Ethan Hawke, Herbie Hancock ve Rihanna yer alıyor. Filmin özgün müziklerini Alexandre Desplat besteledi. ‘Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu’nun uyarlandığı ‘Valérian et Laureline’, Fransa’dan çıkan en popüler bilimkurgu çizgi romanı. 1967 yılında ilk macerası yayınlanan ‘Valérian et Laureline’, Avrupa çizgi roman kültürü için bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor; pop kültürü, uzay operası, zaman yolculuğu, klasik kahraman hikâyesi gibi türleri de derinden etkiliyor.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

BİLETLER SATIŞA ÇIKTI

‘Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu’, 24 Temmuz Pazartesi akşamı saat 21.30’da Cinemaximum City’s Nişantaşı’nda sinemaseverlerle buluşacak. Fransa’da vizyona girmeden önce Türkiye’de ilk defa İKSV Galaları’nda gösterilecek film, Türkiye genelinde 27 Temmuz’da gösterime girecek. İKSV Galası’nın Biletix, ana gişe İKSV ve gösterim günü 18.00 itibarıyla Cinemaximum City’s Nişantaşı’da satışa sunuluyor.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Gülmen ve Özakça’ya Kitap Yağıyor…

Read Next

İktidarlar, neden sevmez mizah dergilerini?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *