Göktuğ Canbaba’dan Tekinsiz Öyküler: “Çatlaklar”

Göktuğ Canbaba’nın okurunu mekânların ve zihinlerin çatlaklarında tuhaf ve keyifli bir yolculuğa çıkardığı öykülerden oluşan yeni kitabı Çatlaklar, Doğan Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Çatlaklar’da odalar, apartman boşluğu, asansör, otopark, kazan dairesi yani apartmanın her köşesini sinsice mesken tutan tekinsiz öyküler anlatılıyor.

“Seksenlerden kalma oturma takımı salonun bej duvarlarını hüzünlendiriyor, fiskos masasının üzerindeki sigara paketleri ve kristal kâsenin içindeki şekerler, bakanı zamanda seyahate davet ediyordu… “Benim baktığım yerden hiç bakmamışlardır salona” dedi belli belirsiz. “Benim gördüğüm gibi görmemişlerdir hiç.” Bir süre olduğu yerde kaldı ve öylece salonu izledi.

TİMAŞ
TİMAŞ

​Camlı vitrinin karşısına geçip elleri belinde içerideki biblolara, kahve fincanlarına, üzeri desenli tabaklara baktı. Kapakları açıp alt raflardaki minik geyik biblosunu cebine attı. İçtiği kahve fincanını dolaptakilerden biriyle değiştirip aldığını ceketinin sağ cebine yerleştirdi. Acele etmeden, sakince kapakları kapatıp askılığa yöneldi ve şeffaf şemsiyeyi kemerine takıp aynadaki aksine gülümsedi. “Bunlar da yaşadıklarını sanıyorlar” dedi.”

Görsel: Nazlı Erdemirel

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

‘Suçlular’ En İyi Kısa Film seçildi

Read Next

9. Boğaziçi Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü Bağlılık Hasan kazandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram