Gökyüzü Memleketinin Çocukları Bir Arada • Kitap Eki  
TUDEM
 

Gökyüzü Memleketinin Çocukları Bir Arada

Ayrıntı Yayınları

Hacer Kılcıoğlu’nun, farklı çevrelerde bambaşka kültürlerde büyüyen, içi içine sığmaz çocukları bir araya getirdiği yeni kitabı “İyi Günler Eczanesi” Günışığı Kitaplığı etiketiyle okurlarıyla buluşuyor.

Mizahi üslubuyla tanınan Hacer Kılcıoğlu, başka çevrelerde ve bambaşka kültürlerde büyüyen, içi içine sığmaz çocukları bir araya getiriyor. Renkli karakterlerle neşeli bir aileyi, ikinci baharı yakalayanları ve bir kediyle kargayı buluşturuyor. Okurlarını, içten duyguların paylaşıldığı, İzmir’in çokrenkli semtlerinden birine davet ediyor. Bir eczanenin ve mahallenin özelinde, yaşamın içinde kesişen yeni yolların ve arkadaşlıkların hayata kattığı anlamı yüceltiyor. Vefanın, paylaşmanın ve samimiyetin değerini duyumsatan roman, her yaştan okura keyifli bir okuma deneyimi sunuyor.

Hazal’ın annesinin, mahallenin buluşma noktası olan İyi Günler Eczanesi’yle, babasının işlettiği aynı adlı kafe yan yanadır. Kafedeki doğum günü partisinde Hazal, eski sevdalılar Neşe Teyze’siyle eczanenin emektar kalfası Faik Amca’nın evlenmesinin hayalini kurar. O gece, evlendirme memuru teyzesiyle birlikte şehrin uzak bir semtindeki Roman düğününe gittiklerinde, kendini çok renkli, dost canlısı insanların arasında bulur. Hiç tanımadığı kültürden yeni arkadaşlar edinir: Bayram ve Tilbe. Üstelik, Faik Amca da düğündedir.

 
TİMAŞ
Say Yayıncılık

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Aretha Franklin: Efsanevi ‘soul kraliçesinin’ hayatını anlatan dizi, ailesinin tepkisini çekti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *